Slunce vstoupí v pátek do znamení Lva. Základní energie bude tedy na následující měsíc mnohem více tvůrčí, otevřenější, velkorysejší, zábavnější a pohodovější. Můžeme na svět pohlížet malinko optimističtějšími brýlemi.

Ovšem jen do té doby, než Slunci zkříží cestu nároční hráči, kteří se chovají úplně naopak. Zejména na konci července a v prvním srpnovém týdnu. Slunce bude zastavováno nejrůznějšími překážkami a omezeními Saturna. A také provokováno ke zbrklé akci Uranem. Jinými slovy mohou se vyskytnout povinnosti, omezení či restriktivní nařízení, i od vlády apod., které mohou komplikovat aktuální situaci. Můžeme být unavenější, vše může být náročnější. Citlivější jedinci mohou mít chuť se vzepřít systému nebo udělat radikální kroky, které je osvobodí. V případě přetlaku není vyloučen ani výbuch, a to doslova i v případě přírodních živlů.

Ale pojďme se vrátit k tomuto týdnu. Po posledních poměrně napěťových dnech jste mohli zaznamenat, že nabídek k zábavě je tak nějak zase opět hodně a skoro by ani člověk nevěděl, co dřív. Méně je více. Po měsících omezení a „volnoběhu“, nelze hned dupnout na plyn a jet na plné otáčky. Vhodné je přidávat pomalu, jednu „rychlost“ za druhou. Aby se vám nepřehřál „motor“. Více pozornější by měli být Býci, Lvi, Štíři a Vodnáři narození zhruba v půlce znamení. Připustit si chybu nebo přijmout skutečnost, jaká je a podle toho se zařídit. Nebojovat s větrnými mlýny či egem, ale být alespoň trochu nohama na zemi. V opačném případě dostává zátěž srdce a kardiovaskulární systém, ale také pohybový, zejména při neodhadnutí zdravé míry. Koncem týdne je tedy dobré mít sice hlavu v oblacích a užívat si ještě sluníčka léta, ale je také dobré dívat se, kam šlapete. Takový vyvrtnutý kotník není nic moc příjemného, zvláště když ještě plánujete dovolenou.

Pro tento týden je tedy vhodné zvolnit, lážo-plážo, energie se bude v dalších týdnech hodit.

V sobotu nastává úplněk ve Vodnáři. Ukáže nám, jak vnímáme svůj svobodný projev, jak respektujeme svou osobnost. Luna však bude v zajetí Pluta a Saturna, takže pokud jste v napěťovém prostředí, úplněk může posvítit na nutné změny. Na potřebu zbavit se citové manipulace a podceňování. Nejvíce to mohou pociťovat Lvi a Vodnáři narození na samém počátku znamení. Napětí může opět připomenout ukrývané bolesti či traumata nám všem. Může ukázat, že postavit se jim čelem s hrdostí Lva je někdy to nejlepší, co můžeme udělat. Co posílí naši osobnost.

Víkend tedy může být obecně o malinko emocionálně, ale i fyzicky, náročnější. Pokud tedy nejste trénovaní, dávejte si reálné cíle. Vyšlápnout na vysokou horu na první dobrou bez tréninku by se vám nemuselo vyplatit.

Venuše vstoupí ve čtvrtek z přátelského znamení Lva do praktické Panny. Můžeme mít tedy větší radost nejen z přátelským setkání a společenských akcí, ale spíše z toho, že se nám bude dařit řešit něco praktického. Panna ráda zpracovává produkty, plánuje. Na pořadu dne tedy bude práce, sklizeň všeho možného, sbírání hub, či ruční práce nebo chuť se učit nové recepty apod. Opět platí méně je více. Venuše nabíhá do opozice s Jupiterem, což znamená, že někdo může své aktivity a touhu „zavařit“ co nejvíce přehánět. A v konečném důsledku může spíše prodělat nebo o svou práci v krajním případě přijít, pokud správně neodhadne hranici. To platí do konce týdne pro jakékoli další aktivity, zejména finanční.

Konec týdne v sobě nese také téma zásadní názorové změny. Pokud dlouhodobě něco řešíte a potřebujete změnit postoj a následně jednání, naslouchejte intuici. Bude nyní dobrým rádcem.

A hlavně mějte se rádi! Buďte velkorysí! Relaxujte, nenechte se vtáhnout do hektického tempa, čerpejte energii ze sluníčka dokud to jde!

Jitka Pešková