Jmenuji se Jitka Pešková, pocházím z Vyškova. Mám naplňující vztah, dvě děti a jedno vnoučátko. Po nesnadných životních peripetiích jsem našla sebe sama, stabilitu a duševní klid. Do všeho jdu naplno. Baví mě poznávat rozmanitosti vnějšího i vnitřního světa. Ráda cestuji, studuji, tvořím. Jsem otevřená novému.

Miluji svou práci, miluji okamžiky, kdy klient „pochopí“ a posune se blíž k sobě sama. Kdy najde sílu a zvládne i složitou situaci. Je to naplňující sledovat váš pozitivní posun. Bude mi ctí být jakýmsi vaším „průvodcem“. Každý jsme jedinečný a pro každého může být problémem něco jiného. Respektuji toto odlišné vnímání situací a přistupuji ke každému individuálně.

Vystudovala jsem FE VUT v Brně obor telekomunikace a řadu let působila v oboru.

Kdyby mi někdo řekl, že se budu naplno věnovat astrologii, tak mu neuvěřím. Shodou okolností a náhod si mě astrologie našla a já, vedena intuicí, si našla cestu k ní. Lépe řečeno mě doslova nadchla a uchvátila. Najednou se přede mnou otevřela úžasná cesta, plná osobního a duchovního rozvoje. Život se nerozběhl, ale doslova začal letět.

Studovala jsem na různých astrologických školách a stále se snažím rozšiřovat své vědomosti dalším studiem astrologie a psychologie, a samozřejmě praxí. Dodnes mě fascinuje, jak to vše do sebe zapadá, jak to najednou dává smysl, jak dostávám odpovědi na mé věčné otázky: „Proč?„. Věřím ve velkou sílu myšlenky a potenciál, který máme uvnitř každý z nás. Každý potřebuje pochopení a pohlazení.

Hlubší rozměr se ukázal, když jsem dostala příležitost se s vámi prostřednictvím astrologie s úctou a láskou o získané vědomosti a osobní, a často těžce nabyté zkušenosti, podělit. Jsem šťastná, když předávané informace pomáhají lidem v jejich cestě.

Mé oblíbené citáty:

Nezáleží na tom, co se ti stane, ale na tom, jak to přijmeš.

Srí Chinmoy 

Laskavost je jako sníh, vše, co pokryje, zkrásní.

Srí Chinmoy 

Jsme-li připraveni přijmout pomoc, objeví se ten, kdo nám pomůže. Jsme-li připraveni pomáhat, objeví se ten, kdo naši pomoc potřebuje.

Srí Chinmoy 

Studium

 • astrologická škola RNDr. Aleny Bratkové v Brně – 3 leté studium
 • záznamy z přednášek Astrologické asociace
 • 3 ročníky dálkového studia na pražské astrologické škole Ing. Richarda Stříbrného a Ing. Zdeňka Bohuslava
 • lékařská astrologie u RNDr. Aleny Bratkové – 2 leté studium
 • astrologické semináře Evy Prokešové, manželů Myslikovjanových, Antonína Baudyše jr.
 • roční výcvik „Rodinných konstelací“ u Zdeňky Tuškové, který je uznávaný Asociací systemických konstelací
 • kurzy psychlogického poradenství přímo od zkušeného psychologa s 47 letou praxí PhDr. Tomáše Nováka

Aktivity

 • přednášky Brno: „Historie astrologie a její principy“ , „Úvod do lékařské astrologie“, 2014
 • přednáška v centru osobního rozvoje Hustopeče: „Astrologie dnes“, 2013
 • přednáška v Martině (SR): „Astrologie dříve a nyní“, 2017
 • měsíční předpovědi v časopise: „Životný štýl a koň“, 2011
 • 2012 účast na akci „Odhal svůj osud“ v galerii Vaňkovka v Brně
 • účast na akcích v Knihkupectví Dobrovský Brno – 2011, 2012, 2013
 • individuální i skupinové rodinné konstelace – od 2012
 • skupinové astrologické konstelace – od 2013
 • osobní konzultace pro klienty v Bratislavě, 2013 – 2019
 • lektor astrologické školy RNDr. Aleny Bratkové v Bratislavě, 2016 – 2019
 • měsíční předpovědi pro brněnský Zpravodaj – od 2017
 • týdenní předpovědi pro web moderní astrologie – od 2017, najdete i FB
 • spolupráce s psychologem PhDr. Tomášem Novákem – kniha „Astrologie a psychologická praxe“– 2017
 • Video-kurz asertivní komunikace s PhDr. Tomášem Novákem – 2019
 • projekt a web www.komunikujasertivne.cz – mezioborová spolupráce psychologie a astrologie
  Obsah projektu:
  – video-kurz asertivní komunikace s PhDr. Tomášem Novákem a J. Peškovou
  – členská sekce – audionahrávky s PhDr. T. Novákem a J. Peškovou z pohledu astrologie a psychologie
  – e-book „Astrologie a psychologická praxe“ – mezioborová spolupráce
 • tvorba keramických andílků různých barev a tvarů pro pohlazení na duši, které vybírám podle horoskopu na míru včetně drahých kamenů

Úvaha o astrologii

Zastávám názor, že astrologie naznačuje a vymezuje potenciální schopnosti člověka, přičemž je na něm samém, jak jich využije a co z nich vytvoří. Samozřejmě v rámci určitých „mantinelů“, které určují jeho hranice, např. je-li někdo spíše tichý a manuálně zručný, nemůžeme moc čekat, že z něj bude akční reportér, ale může z něj být např. dobrý řemeslník. Co z člověka vyroste, záleží do velké míry také i na výchově, zkušenostech, osobnosti člověka a vyspělosti jeho duše.

Astrologie je užitečná zejména z hlediska prognostického. Každého zajímá, jaké období má před sebou, zda jásat a rozběhnout nové projekty, nebo raději šetřit síly a počítat se složitějším obdobím, na které je možné se psychicky lépe připravit, pokud o něm člověk ví. Pak důsledky nemusejí být až tak fatální, i když samozřejmě všemu se vyhnout nelze. Něco máme dáno jako životní úkol a něčím si prostě musíme projít. A proto je lépe některé věci přijmout a nejít „proti nim“. Máme tak šanci na sobě pracovat a osobnostně vyrůst, máme šanci porozumět smyslu a významu situací. Porozumět lépe lidem kolem nás. Astrologie je výborný prostředek pro sebepoznávání. Může nastartovat osobní rozvoj a seberealizaci.

Mrzí mě, že astrologie a horoskopy jsou dávány do jednoho pytle s nejrůznějšími šarlatány a prapodivnými věštci či kartářkami. Myslím si, že si astrologie takovou degradaci nezaslouží. Odjakživa ji dělali vzdělaní lidé, kteří pozorovali hvězdy a polohu nebeských těles museli pracně vypočítávat. Astrologie tak byla na samém počátku úzce spojená s astronomií, matematikou a dalšími vědami.

V dnešní době polohu planet počítají astrologické programy na jedno kliknutí a horoskopům se tak častěji věnují lidé s humanitním vzděláním nebo i úplní laici. Jejich výklady mají proto velmi různorodou úroveň, často ryze spekulativní. Není divu, že se veřejné mínění nad horoskopy často usmívá, než aby je bralo vážně. Odborně vypracovaný horoskop má však vysokou výpovědní hodnotu, může sloužit jako pomocný či doprovodný diagnostický nástroj např. v psychologii.

Můj přístup k astrologii vychází z jejich prvotních principů a způsobem výkladu se jí snažím navracet její původní věrohodnost a důstojnost.

Naděje je ten nejpevnější sloup, který podpírá celý svět.

Srí Chinmoy

Ať už zvolíte jakoukoli cestu, třeba astrologii nebo jógu, psychoterapii, studium, meditace nebo cokoli jiného, vždy jde o totéž: porozumět sám sobě, najít si cestu sám k sobě a žít v souladu sám se sebou. Zní to jednoduše, ale někdy je to velmi těžké, nicméně je v tom hluboká pravda. I astrologie nám může být svými informacemi nápomocna. Takže nebojme se, hledejme a žijme „sami sebe“!

Čím pokornější je člověk, tím větší je jeho síla.

Srí Chinmoy