Co je Kurz asertivní komunikace a pro koho je určen

Jedná se o praktický výukový kurz. Objevíte v něm principy účinné a jednoduché metody v komunikaci. Budete je s námi procvičovat v názorných ukázkách dialogů. Pochopíte, kde můžete dělat chybu, a jak ji postupně napravovat.

Naučíte se čelit kritice, jak říkat „ne“, jak obhájit svá přání, své potřeby, své jednání, aniž byste se zároveň netrápili, neponižovali nebo nezneužívali druhé lidi.
Jednotlivé lekce vám budou zpřístupňovány po jednom dni. Lépe si tak zapamatujete výukovou látku přímo při sledování videa. Nebudeme vás zahlcovat délkou kurzu. Soustředili jsme se na krátký a výživný obsah.

Kurz je určen především pro ty, kteří se podceňují, ustupují silnějším, mají strach odmítnout a ocitají se v manipulativních situacích.

Proč si náš kurz koupit

Milujeme jednoduché a účinné metody. Potřebujeme, aby byly srozumitelné a fungovaly. Aby je zvládl každý. A přesně taková metoda asertivní komunikace je. V průběhu kurzu zjistíte, že to opravdu jde i jinak. Snáz, bez výčitek, pocitu viny, přílišných emocí a obav.

Tato vlídná metoda pomohla nám, pomohla tisícům lidí před vámi a pomůže i vám, pokud se pro náš kurz rozhodnete. Je to na vás, jak využijete této příležitosti. Stačí vědět jednoduché principy, které se v kurzu naučíte.

Na příkladech dialogů si budete procvičovat jejich uplatňovatnění v praxi. Na konci každé lekce si můžete v testu prověřit, jak pomalu rostou vaše znalosti. A proměna je na světe. Pak už stačí přidat alespoň krapet odvahy a vše vyzkoušet v běžném životě. Budete překvapeni, jak snadné to je, jakmile odhodíte předsudky a budete vědět, na co máte v komunikaci právo. Jak roste váš vnitřní klid a sebevědomí. Není nic lepšího, než mít ze sebe dobrý pocit a zdravě se prosazovat. Získat respekt druhých a punc férového hráče. Budete jásat, a my budeme jásat s vámi. Protože přesně o to nám jde, naučit vás, jak na to.

Mnoho našich klientů a určitě mnoho z vás, kteří nyní čtete tyto řádky, řeší neustále problémy v komunikaci. Určitě vás nejedenou ve vyhrocené situaci napadlo: „Co tím myslí?“ „Nepochopil/a mě!“ „Nerspektuje mě“ „Slíbila jsem to, i když jsem nechtěla, ach jo.“ A nejedenou s vámi pak cloumají nepříjemné emoce. Nezřídka jeden mluví tzv. „o voze a druhý o koze“. Ale jak to udělat, abyste mluvili oba o tomtéž? Abyste si vzájemně naslouchali místo slovních útoků a manipulací? Ukážeme v kurzu. Bude se postupně měnit váš způsob uvažování a schopnost komunikace.

Náš kurz je srozumitelný. Kromě výkladu v něm najdete i praktické ukázky dialogů, jak „ano“ a jak „ne“ a proč. Máme radost z toho, že po skončení našeho on-line kurzu většina lidí přestane používat mnoho prvků, které znesnadňují jejich komunikaci.

Co se v kurzu naučíte

Ikona kurzu

 • asertivní práva – na co máte v komunikaci právo a na co ne
 • asertivní techniky – způsoby komunikace, která respektuje vás i druhé
 • jak čelit kritice
 • jak říkat „ne“ bez negativních pocitů
 • jak přijímat pochvalu
 • jak vyjadřovat svůj názor a nepřemýšlet, co říci můžete a co ne
 • jak rozpoznat manipulaci
 • jak získat respekt k sobě
 • jak se nenechat vyprovokovat
 • co je „vnitřní rodič“, vnitřní dítě“ a „vnitřní dospělý“ a jak nás ovládají a mnoho dalšího

Co kurz obsahuje

 • 17 video-lekcí s výkladem, ukázkami dialogů, jak „ano“ a jak „ne
 • 17 on-li testů s výsledky jen na váš email, prověří vaše znalosti
 • u každé lekce PDF shrnutí ke stažení

Přidali jsme i inspirativní bonusy:

 1. Manipulativní hry mezi lidmi – dle psychologa Erika Berneho
  životní (24:07min)
  manželské (10:41 min)
  sexuální (11:24 min)
  oběť, kat a zachránce (12:3 min)
 2. Astrologie a asertivita – Co je horoskop a prvky v něm – základní kameny (18:35 min)
 3. První pomoc při psychické zátěži – SOS, když nemůžete skoro ani dýchat , praktické cvičení (5:22 min)
 4. Jak přežít vánoce – zejména pro ty, co z nich mají trauma (23:33 min)
  Celková délka bonusů: 1hod 11 min

Cena

Kompletní kurz včetně bonusů nabízíme za 1500 Kč.

Jak on-line kurz probíhá

 • Kurz sledujete z místa, kde je vám dobře, třeba z pohodlí domova nebo na cestě ve vlaku.
 • Sami si volíte čas, kdy budete jednotlivé lekce sledovat.
 • Jednotlivé lekce se zpřístupňují vždy za jeden den, přičemž vy sami si můžete určit, zda vám to vyhovuje nebo si můžete rozestupy mezi lekcemi zvětšit.
 • potřebujete pouze PC, internetové připojení, dobrou náladu a otevřenou mysl.
 • Po zaplacení kurzu vám přijdou do emailu přihlašovací údaje.
 • Kliknete na tlačítko PŘIHLÁSIT a zadáte přihlašovací údaje.
 • Zpřístupní se vám úvodní a první lekce kurzu.
 • Další lekce se vám budou postupně zpřístupňovat každý den, budeme vás informovat emailem.
 • K již zpřístupněným lekcích se můžete kdykoli vracet.
 • Po skončení kurzu budete mít k dispozici všechny lekce stále.
 • U každé lekce si můžete vyplnit on-line test. Ověříte si, jak jste porozuměli právě probírané látce.
 • Výsledky testu vám přijdou jen na váš přihlašovací email, respektujeme vaše soukromí.
 • U každé lekce najdete shrnutí probírané látky v PDF ke stažení.

Forma on-line kurzu

Na osobních konzultacích není dostatek prostoru pro výuku a kurzy ve skupinách jsou pro klienty finančně několikanásobně náročnější. Proto jsme zvolili formu on-line kurzu, která je navíc vhodná pro všechny věkové skupiny. Za přijatelný peníz tzv. „mnoho muziky“. Máme zkušenost, že kurz zvládnou i klienti, kteří si myslí, že mají problém s technikou.
Celková delka kurzu včetně bonusů: 3 hod 37 min.

Kdo se na projektu podílel

Astrolog – Jitka Pešková a psycholog – Tomáš Novák – oba mnohaletá terapeutická praxe, otevřenost novým věcem, novému poznání, nadšení pro věc, pracovitost, obliba jednoduchosti a srozumitelnosti, komplexní přístup k člověku a jeho nitru, spolupráce na několika projektech, jež propojují astrologii a psychologii, radost, když něco, co jsme si sami na sobě ověřili, funguje, a můžeme to zprostředkovat dále klientům.

To platí i o metodě asertivní komunikace. PhDr. Novák se jí věnoval již přes 50 let a za tu dobu uskutečnil stovky kurzů asertivity pro školy, organizace i firmy.

Naše první setkání s asertivitou

„S asertivitou jsem se seznámil v podivném čase na sklonku sedmdesátých let minulého století. Stalo se tak díky samizdatovému překladu americké učebnice pořízené v Psychiatrické léčebně Kroměříž. Zaujala na první čtení. S Dr. Věrou Capponi jsme jí začali používat u klientů poradny,Navíc jsme pod hlavičkou tehdejšího obvodního kulturního střediska pořádali kursy pro další zájemce. Lidé byli nadšeni. Zřejmě se domnívali, že díky asertivitě dojde „k nápravě věcí tvých ó lide český“. Žel takový cíl nebyl reálný ani pro lid moravský….ba ani pro jeho kmen, betelný borce ze štatlu, co na ten špica vodvaz valili šalinó. Pozoruhodná byla ochota kurzistů opisovat a šířit zmíněné samizdatové texty. Jak známo asertivním úspěchem požádání o laskavost není to že nám bude vyhověno. Úspěch je to,že jsme to zkusili. S Věrou Capponi jsme se rozhodli napsat o asertivitě knížku jménem Asertivně do života. Nabídnout jí bylo možno tehdy jedinému nakladatelství vydávajícímu společenskou-vědní literaturu zvaného Svoboda. Učinili jsme tak a redaktorka Svobody byla nadšena. Redakční (spíše cenzorská) rada nadšení nesdílela. Neříkali sice nic, ale tvářili se, že na jejich slova dojde. Pro jistotu si vyžádali posouzení na ÚV KSČ. Tamní soudruzi, zřejmě pro nával jiné práce, nereagovali. Rok se s rokem sešel a posouzení stále nebylo. Po dalším roce nastal listopadový „samet“. Kniha mohla vyjít a asertivita dostala dobrý vítr do plachet. Ne že by dokázala své ctitele ochránit před excesy let devadesátých. Pomáhala je přežít. Pomoci, zejména ve své vlídné podobě, může slušným lidem dodnes.“ Tomáš Novák

„S asertivitou jsem se setkala zhruba na přelomu tisíciletí v Brně na jednom ze seminářů týkajících se komunikace. Tématu asertivity jsme se dotkli pouze okrajově, a tak jsem si další podrobnosti vyhledala v literatuře. Informací bylo opravdu mnoho, avšak samostatné kurzy asertivity byly pro mě jako jednotlivce cenově méně dostupné. Teprve spolupráce s doktorem Novákem mi pomohla doplnit nezbytné mezery do celku. A při té příležitosti jsme začali uvažovat o společném kurzu. Mnoho klientů je v podobné situaci jako já. Nemají čas, vlastně se jim ani nechce na skupinový kurz, a rádi dobře investují do svého vzdělání. Uběhlo pár let a opět jsme se sešli a kurz k naší radosti společně vytvořili. Mezitím jsem začala pravidla asertivní komunikace uplatňovat v běžném životě. A musela jsem se jen usmívat na tím, že kdybych to věděla dříve … V mládí jsem se snažila všem vyhovět. Punc „nechtěného dítěte“ si vybíral svou daň. A tak jsem byla obětí své neschopnost včas říct „ne“ a neschopnosti mít zdravé sebevědomí, obětí strachu „z odmítnutí“. Z této rovnice pak už jen logicky vyplývá větší riziko nechat se využívat, další snižování sebevědomí a vytváření pocitu viny, zvláště když k tomu připočtete nutnost čelit manipulaci, emocionální agresi a narcismu ze strany partnera. Byla jsem menší a ještě menší, až jsem byla nejmenší na celém světě, jak říká klasik. Ocitla jsem se na dně, ze kterého byla už jen jediná cesta, a to vzhůru. To už je dávná minulost. Byla to cenná a opravdu velmi těžce zaplacená zkušenost a jsem za ni ráda. Ukázala mi, jak „ne“. O to víc jsem hledala, jak „ano“ a našla. Dnes mi nedělá problém otevřeně říct, co potřebuji, poprosit o laskavost nebo nabídku odmítnout. Umím rozpoznat manipulaci a nenechat se do ní vtáhnout. Jen pokud sama budu chtít. Opírám se o vnitřní klid a respekt k sobě sama. Nebylo to snadné, to určitě není nikdy, přesto to stojí za to se nevzdat. Ani vy se nevzdávejte, mějte odvahu měnit, budete mít ze sebe radost stejně jako já. To vám se srdce přeju!“ Jitka Pešková

Od absolventů kurzu

„Výuka mě velice zasáhla, a to v pozitivním slova smyslu. Neříkám, že teď umím být asertivní, to v žádném případě, ale mohu se učit, jak se asertivní stát. Myslím, že již zvládnu asertivitu v určitých situacích použít nebo ji rozeznat. Děkuji. “ L.

„Chcem oceniť kurz asertívnej komunikácie, ktorý je zaujímavý, v ktorom nachádzam zmysel a spomínam si pri ňom na rôzne životné situácie, v ktorých, keby som mala tieto komunikačné zručnosti, by som reagovala úplne inak. Vďaka.“ A.

Rozhovory s psychologem – Členská sekce

Aktuální témata – vztahy, sourozenci, nevěra, deprese, omyly …
Cenné rady z praxe, které v knihách nenajdete
Z pohledu astrologie a psychologie na jednom místě
Psycholog Tomáš Novák a astroložka Jitka Pešková
S nadhledem i humorem o vážných věcech

Spolupráci psychologa a astroložky jsme zachytili i v audio rozhovorech na nejrůznější témata na webu www.komunikujasertivne.cz v Členské sekci