• Mám šanci otěhotnět?
 • Kdy je vhodný termín?
 • Jaký bude průběh těhotenství?

Bezproblémové početí a těhotenství je v dnešní době skoro zázrak. Větší nároky na standard, budování kariéry či potřeba si nejprve svobodně užít, vedou v civilizovaných zemích ke zvyšování věku, kdy se žena rozhodne pořídit si rodinu.

Z biologického hlediska je nejideálnější dobou pro početí období mezi 20. – 30. rokem věku. K výraznějšímu poklesu plodnosti dochází statisticky po 35. roku života. Na rozdíl od mužských pohlavních buněk, které dozrávají 90 – 100 dní, ženské pohlavní buňky – vajíčka se u ženy tvoří už v období nitorděložního vývoje. Během života postupně dozrávají a uvolňují se. Žádná nová se však netvoří. Proto se jejich kvalita s postupujícím věkem snižuje.

S obtížemi při otěhotnění se podle celosvětových statistik potýká víc než patnáct procent žen. Pojem neplodnost se používá u žen, kterým se nedaří otěhotnět déle než rok. Z třetiny je odhalen problém u muže, z třetiny u ženy a zhruba z třetiny u obou partnerů nebo příčina není odhalena.

Na plodnost může mít vliv i řada dalších faktorů, jako je jídelníček, váha, anémie, kouření apod. Tyto faktory může žena sama ovlivnit.

Nicméně klíčovou roli hraje samozřejmě věk.

Je tedy velmi vhodné, aby žena znala svoje dispozice a mohla je zohlednit při plánování své budoucnosti. Může se tak vyhnout zbytečným komplikacím.

Horoskop plodnosti pomůže rámcově vymezit období v řádu let, kdy je ideální otěhotnět. Ukáže, kdy je žena v dobré kondici, je podpořena její plodnost a schopnost donosit zdravé dítě. Může se tak vyhnout období, kdy má naopak energie méně a schopnost přijmout oplodněné vajíčko je menší. Dále období, kdy jsou i zvýšená rizika poškození plodu či nižší porodní váha.

V detailnějším doplnění je možno vypsat konkrétní termíny v daných měsících pro početí dle Jonášovi metody. Je vhodné je ovšem kombinovat s vymezeným příznivým obdobím v řádu let.

Nachystejte si prosím

 • datum narození
 • místo narození
 • čas narození – je důležitý, pokud nevíte, zkuste se zeptat rodičů nebo zapátrat v archivu nemocnic nebo matriky
  Je vhodné poskytnout i údaje narození partnera. Bylo by dobré vědět rovněž i čas a místo narození, není to však podmínkou. I tak má horoskopy vypovídací hodnotu z hlediska plodnosti.

Horoskop plodnosti obsahuje

 • posouzení plodnosti celkově
 • nejvhodnější období pro početí v průběhu života v řádu let
 • nejpříznivější období pro početí v aktuálním čase
 • termíny pro početí dle Jonáše – konkrétní dny ve vybraných měsících

Cena písemného zpracování

1000 Kč v rozsahu 3 – 5 stran

Cena osobní konzultace

1200 Kč/hod (50 euro/hod), přičemž je počítáno po čtvrthodině

Cena konzultace na dálku (skype, WhatsApp, telefon atd.)

1000 Kč/hod (42 euro/hod), přičemž je počítáno po čtvrthodině