14. – 20. března 2022, 11. týden

Tak takhle nějak může vypadat tento týden. Může to jiskřit a „bouchat“ na mnoha „frontách“ , obrazně i doslova. Doslova „elektrické napětí“ mezi mužem a ženou, které v pozitivním slova smyslu může přinést osvěžující a nevšední vlnu vášně a vzrušení do milostného života, v tom negativním hádku, u které můžete mít pocit, že jste si právě sáhli na 220V! (Venuše a Mars v konjunkci ve Vodnáři v kvadrátu na Uran v Býku!) Takže našlapujte zlehka, budete-li se pohybovat po „minovém poli“. Nebo otevřete-li pandořinu skříňku protikladných názorů s vaší drahou polovičkou. Raději ji vezměte do divadla nebo na nějakou veřejnou akci či zábavu, než abyste hledali systémové řešení v třaskavé situaci.

U nových známostí se může jednat spíše o chvilkové vzplanutí než o trvalý vztah.

Stejný aspekt pravděpodobně vyžene tento týden opět mnoho lidí na mnoha místech k demonstracím za svobodu, k protestům proti útlaku a represím.

Stejný aspekt může tento týden provokovat ke zbrklosti při obsluze strojů nebo aut a způsobovat úrazy či nehody. Vhodná je tedy větší opatrnost zejména s ohněm a třaskavými látkami, a jak říká varovná cedulka: “Nedotýkejte se drátů spadlých na zem!“

Slunce spolu s Merkurem tento týden stále ještě putuje znamením Ryb ve společnosti „pečujících“ planet Jupitera a Neptuna. Velmi silným tématem je tedy stále pomoc bližnímu, solidarita, obětování se, pomoc potřebným, pomoc uprchlíkům v obrovském měřítku. Velmi silná bude pravděpodobně ještě i po následujících několik měsíců, kdy se může situace v tomto směru ustálit.

Celý týden se tedy nese na pozitivní a nesmírně silné duchovní vlně porozumění a pomoci. Mnoho pozitivní energie se může díky obětavosti zpátky vracet.

V polovině dubna vstoupí do znamení Ryb i planeta Mars. Ke společnosti Jupitera a Neptunu se přidá sice až v polovině května, nicméně není vyloučeno, že aktuálním tématem poslední dekády dubna, a dost možná i o něco dříve, může být opět korona-virus. Opět se malinko naznačují nějaká omezení. Je proto vhodné nepodceňovat situaci, a přeci jen dodržovat určitá hygienická pravidla. Aktuální konjunkce Slunce s Neptunem vytváří poměrně silné iluze, že máme vyhráno. Ovšem realita dalších dní teprve ukáže, kde je pravda.

Zpočátku týdne můžeme být ještě malinko unavení, nebo pomalejší nebo nesoustředění, ovlivnitelní (Slunce vybíhá s konjunkce s Neptunem). Nenechme se zmást iluzemi „pozitivních“ zpráv, které mohou být jen zastíracím manévrem. Ověřujme fakta. Bylo by krásné, kdyby se naše ideální sny samozřejmě naplňovaly do posledního puntíku, ale to bychom nesměli chodit nohama po zemi. Svět, kde se mají všichni rádi a nikdo na nikoho nemíří zbraněmi, snad existuje jen v pohádkách nebo sci-fi.

V druhé polovině týdne už může dojít k procitnutí a můžeme vidět realitu v poněkud jasnějších a reálných barvách. Můžeme si být více vědomi, že někdy je skutečně tou nejlepší cestou aktivita, odvaha, akce a změna.

Pondělí a úterý mohou být poněkud náročné, zejména po pracovní stránce. Z úterý na středu se připravme na nějaké organizační změny. Bude to chtít otevřenost a kreativitu.

Celkově středa až pátek se nese v duchu užitečnosti, konkrétních výsledků, výkonu. Ovšem i v duchu poněkud větší únavy a chuti spíše lenošit, než podávat nějaké výkony.

Ve středu odpoledne a během čtvrtka můžeme být malinko nesoustředění, zejména v důsledku většího množství úkolů.

Čtvrteční úplněk ve znamení Panny nás může trochu „mlžit“. Panna potřebuje analyzovat, vědět, plánovat, kdežto Ryby nechávají většinou věci plynout, „ono to nějak dopadne“. Z toho může vnikat tak trochu zmatek, zejména u racionálně založených jedinců. Může se objevit i větší kritičnost. Napětí může ovlivňovat zejména trávicí trakt. Citlivějším jedincům byl mohl prospět v tento den lehčí jídelníček, procházka na čerstvém vzduchu a samozřejmě sdílení svých obav s druhými (znamení Ryb).

V sobotu a neděli si můžeme malinko oddychnout a nabrat sílu, protože počátek příštího týdne může vyžadovat plné nasazení. Emoce opět pojedou na plné obrátky a budou vybízet k akci.

Milí přátelé, „páchejme“ dobro! Bude se nám vracet! 🙂

Jitka Pešková