Celý týden je ve vzduchu doslova třaskavá energie. Napětí, násilí, roztrhnutí či zboření něčeho. Veselý, akční, rozhodný a energický Mars ve znamení Lva, je brzděn nekompromisním Saturnem ze znamení Vodnáře a nevypočitatelným Uranem ze znamení Býka. Aby tedy mohl Mars vládnout, musí překonat nejednu překážku (Saturn) a přijmout i naprosto nečekané řešení či kompromis (Uran). Půjde-li na to příliš rychle a nekompromisně, může narazit. A to doslova. Hádají-li se Mars a Uran, vytváří to napětí. Není radno si zahrávat s ohněm, ani elektrickým proudem. Je zvýšená i bouřková aktivita,řádění blesků a přírodního živlu. Může zazlobit i technika, zejména aktuální je přehřívání zdrojů, motorů apod. Prostě napětí musí ven. Pokud brzdíte rozběhlé stádo koní, se zlou se potážete. Když jim ale dáte pro vás přijatelnou dráhu a prostor, budete se těšit, jak nádherní jsou. Jinými slovy, máte-li dlouhodobě pozitivní plán a vizi, sice se tento týden opravdu nadřete, ale výsledek bude stát za to. Tento týden jsou „výkonné“ konstelace, konstelace praktické změny (Uran v Býku).

Nejvíc napěťová situace se ukazuje o víkendu. Proto nohu z plynu, tentokrát by havárie nemusela skončit jen pomačkaným plechem. Uran ponouká Marse k dobrodružství, k riskování a tedy i k větší rychlosti. Pokud bude riskování do zvládnutelné hranice, užijete si jakýchkoli radovánek. Pokud však míru rizika neodhadnete správně, úraz na sebe nemusí dlouho čekat.

Tento týden doporučuji zvýšenou opatrnost, zejména v riskantních a adrenalinových situacích.

Více opatrní by měli být zejména lidé trpící cévními a kardiovaskulárními onemocněními, a pak lidé ve znamení Býka, Lva, Štíra a Vodnáře, narozených na samém začátku května, srpna, listopadu a února. Nebo ti, jež mají v tomto rozmezí významné planety. Mohou více riskovat nebo se dostávat do nějakých napěťových či náročných situací či střetů. Nejsou vyloučeny ani konflikty s autoritami, nebo policií. Rozložte síly a dělejte jen to, co zvládnete. Organismus potřebuje také občas vydechnout!

Ale aby to nebylo dnes jen samé: Pozor! Opatrně! Hrůza! Nebezpečí! Tento týden přeje rodinným dovoleným, rodinným setkáním, vzájemné pomoci. Ale problematické osoby si na ně raději nezvěte, pokud ovšem nechcete s někým přerušit vztah. Konstelace přejí zejména vodním znamením Raka, Štíra a Ryb.

Venuše putuje spolu s Marsem znamení Lva, takže očekávejte větší vášeň a smyslnost, zejména v milostném životě. Ovšem podmínkám budete pravděpodobně muset trošku pomoct. Např. poslat syna k babičce, maminku ke kamarádce, zákazníka přeložit na další týden, dostatečně se prospat. Bez kompromisu to možná někdy nepůjde. Ovšem bude to stát za to!

Optimismus počátku týdne ve středu může vystřídat zasněnost a nepozornost. Můžeme zapomínat, dohody mohou být nejasné. Ve čtvrtek je podpořena láska a vztahy. V pátek nemusí jít vše úplně podle plánu. Ve vzduchu je poměrně velké emocionální napětí, které v nás může vyvolávat obavy a strach. O to více, pokud bude řádit přírodní živel. Pátek až neděle je na místě větší opatrnost v tomto smyslu, nejsou vyloučeny i nějaké nepříjemnosti či ztráty.

Užívejte léta a držme si palce!

Jitka Pešková