Už jste určitě zaznamenali, že tento týden nejde vše úplně hladce, ba naopak. Konstelace patří k jedněm k nejnáročnějším v roce. Slunce a Merkur od počátku týdne brzdí dva velcí hráči, Saturn a Uran. Ne příliš často se dostávají do tak velkého napětí na své nebeské pouti. Zhruba jednou za 10-11 let. Vnáší do dějů větší bloky, nárazy, překážky, nečekané zvraty, úrazy, téma svobody a odpovědnosti či nehody většího charakteru. Např. řádění přírodních živlů, zejména ve Středomoří, či u nás, ale i v západní Evropě, to jen potvrzuje. Svou roli samozřejmě v rozehrané partii sehrála i opozice Marsu, když ještě putoval znamením Lva, a Jupitera, zejména z hlediska tepla a požárů.

Na individuální rovině se může dostavit únava a vyčerpanost. Byť konstelace vybízejí k dokončování, odpovědnosti, výkonu a práci. A právě možné špatné odhadnutí fyzických i psychických schopností přitahuje nehody zejména z nepozornosti, rychlosti či zbrklosti (napěťové aspekty Uranu). Tento týden tedy můžeme být prověřování z respektu svých hranic a svých možností. Překročíme-li je, můžeme být nejrůznějším způsobem zastaveni, ať už virtuálně nebo fyzicky. Zdvižený prst, že zítra je taky den. Proč dělat věci „na sílu“, že?

Nebo můžeme procházet zkouškou vytrvalosti, trpělivosti, důslednosti a zejména sebedůvěry. Pociťovat to mohou Býci, Lvi, Štíři a Vodnáři narozeni okolo 5.-6. v daném měsíci.

Nicméně i ostatní mohou pociťovat únavu, větší nároky a požadavky od druhých. Zejména pokud se k některým záležitostem vrací a něco nedotáhli do konce, nebo správně nenaplánovali. Saturn je ve zpětném chodu, stejně tak Jupiter.

Nejsou vyloučeny větší omezení či problémy v jednání, vyřizování či cestování. A také v dopravě – objížďky, kolony, chyby v navigaci, jež vás zavedou třeba na polní cestu, která už nikam nevede, překážky, které obvykle během roku nejsou. Navíc, které vnímáme hůře, než obvykle. Obrňte se trpělivostí. Věci mohou prostě běžet pomaleji než obvykle.

Citlivější jedinci mohli již v pondělí vnímat emocionální napětí. Mohlo se jim hůře spát. Černá Luna se blíží k vzestupnému uzlu. Úplně se spolu spojí okolo 5. září. V pondělí se k nim přidala Luna. Mohla se zintenzivnit komunikace, mnoho zapomenutých či odložených, možná i nepříjemných myšlenek či nevyřčených přání a neuskutečněných rozhovorů nám mohlo běhat hlavou. Vnitřní revize, uzavírání, dokončování. Mohlo nás napadat, co bychom v té které konkrétní situaci udělali nyní. Jak bychom reagovali v souladu se svým vnitřním nastavením, se svou aktuální životní filosofií. Toto téma se může v průběhu měsíce ještě několikrát objevit.

Nicméně něco méně pesimistického na závěr. Mars a Venuše putuje znamením Panny, takže na pořadu dne je práce, organizace praktických záležitostí, spojených s péčí o tělo, zdraví, majetek a finance. Pátek je v tomto směru velmi zajímavým dnem, ovšem pokud nebudete jednat zbrkle, pokud nějakou radikální změnu dlouhodobě plánujete. V pátek se totiž dostává do napětí Slunce a Uran, takže můžete očekávat „elektrizující“ jiskření nejen na nebi, zejména pokud budete příliš riskovat.

V neděli nastává novoluní ve Lvu. Ovšem je doprovázeno napěťovými konstelacemi od Saturnu a Uranu. Nový „začátek“ důvěry v sebe sama je malinko komplikován překážkami a omezeními. Opatrnější by měli být zejména lidé trpící nějakým kardiovaskulárním onemocněním. Doufejme, že přírodní živly už si vybrali svou daň a že v neděli už nebudou tolik úřadovat. Ať tak či tak, buďte otevřeni hledat nové možnosti řešení, pokud narazíte na nějakou překážku. Nehledejte důvody, proč to nejde, ale způsoby, jak to jde! Nezapomeňte na své Slunce v sobě, které i přes déšť může ukázat vaši duhu!

Jitka Pešková