7. týden, 14. – 20. února 2022

Tento týden přinese další porci uvolnění! Tentokrát se bude týkat našeho myšlení.

Merkur z pondělí na úterý vstoupí ze znamení Kozoroha do znamení Vodnáře. Kritika, logika, strategie, analýza a ověřování bude postupně přetavena na toleranci, originalitu, objektivitu a schopnost myslet v širším kontextu. Mohou zaznívat myšlenky a názory, jež budou prospěšné celé společnosti. Do popředí se dostává intelekt, ideje, reformy, možnost se konečně osvobodit, zvolna nadechnout, říci svůj názor, byť bez obalu. Nebýt svázán tradicemi a účelem. Volně smýšlejícím lidem se uleví. I na mezinárodním „vyjednávacím poli“ nemusejí zaznívat již tak ultimativní výroky. Přesto se však můžeme stále dočkat demonstrace síly, kterou si žádá aktuální mocenský Mars v Kozorohu.

Ve vzduchu je obecně větší otevřenost pro setkávání, pro pohyb „na vzduchu“, pro zimní radovánky či cesty za nevšedními aktivitami. I když na druhou stranu může ještě pěkně foukat.

Znamení Vodnáře ovládá oblast dolních končetin, zejména lýtek. Takže z kopce a na lyžích to bude svištět určitě parádně. Opatrnější by měli být pouze ti, kdo mají nějaké trable v oblasti kolenou. Mars v Kozorohu jim tam může připravit nejeden problém ve formě úrazu nebo přinejmenším natažené šlachy. Proto je dobré před výkonem dobře zhodnotit své síly, nebo si vzít třeba ortézu.

Silným tématem i tohoto týdne je milostný „tanec“ Venuše s Marsem. Celý týden putují v těsném objetí, ovšem v poněkud zdrženlivém znamení Kozoroha. Drama vášně a sexuality se tedy bude odehrávat spíše v soukromí, za zavřenými dveřmi. Vnímat jej mohou zejména zemská znamení. Nebo lze očekávat drama na poli finančním. Prosazování strategie investic.

Pondělní nesoustředěnost odpoledne vystřídá velkorysost a vřelost. Kdo slaví svátek svatého Valentýna, určitě si ho náležitě užije. Projev lásky a citů může být opětován.

V úterý nás může ledacos překvapit. Co se v pondělí zdálo jako pohádka, může v úterý dostat poněkud kyselý nádech. Zejména budete-li jednat se starší osobou. Nebo s někým s konzervativními názory. Ani povinnostem či omezením bohužel neutečeme. Bude možná nutné zvolit novou cestu.

Středeční úplněk ve Lvu může přinést touhu splnit si své sny, zazářit, bavit se, něčeho dosáhnout. Otevřete své srdce a uvidíte, kdo jste. Jak můžete v rámci celku zachovat i svou jedinečnost. Znamení Lva ovládá srdce. Opatrnost je na místě u těch, jež mají nějaké problémy právě se srdcem nebo s krevním tlakem. Není nutné vstupovat do hádek či se nechat vyvézt z rovnováhy.

Ve čtvrtek můžeme být poněkud umírněnější a střízlivější, zato praktičtější. Můžeme dokonce někomu nezištně pomoci. Je dobré si plánovat ale pouze tolik, kolik zvládneme.

A vůbec konec týdne se nese v duchu větší tolerance, empatie, intuice a pomoci druhým. V duchu umělecké tvořivosti a chuti vyrazit za kulturním zážitkem. Slunce v pátek odpoledne vstupuje do znamení Ryb. Setkáme se s větší obětavostí, jemností a nezištnou pomocí potřebným. Otevírá se na další týdny cesta k hlubokým duchovním zážitkům, meditacím více než jiné roky. V širším kontextu nejsou vyloučeny věší výdaje na sociální pomoc nebo vyšší inflace.

V pátek můžeme být zejména dopoledne nesoustředění a zapomnětliví. Odpoledne se necháme unášet proudem.

V sobotu konstelace přejí přátelským setkáváním a cestám.

V neděli se vyvarujte přílišného napětí a stresu. Hrozí hádky.

Jitka Pešková