4. týden 2022

„Uff!!! Ještě jeden krok, ještě jeden, pomalu nahoru, dýchat pravidelně! Vrchol je daleko, ale vidím ho! Blížím se k němu. Musím to zvládnout! Musím vydržet! …“ Tak takováto slova možná běží hlavou horolezcům na obrázku. Ale vězte, že nemusejí mít daleko ani od energií tohoto týdne a že mnozí mohou mít podobné myšlenky.

Některé planety (Merkur, Venuše, Mars, Pluto a o víkendu i Luna) si tento týden udělaly „mejdan“ v Kozorohu. Ovšem hantýrkou Kozoroha slovo „mejdan“ znamená spíše pracovní schůzku nad dlouhodobou růstovou strategií a zejména finančním plánem.

V pondělí 24.1. 2022 do znamení Kozoroha doputoval Mars. A bude nás v něm honit k práci a výkonu až do 6. března. Bude zkoušet naši vytrvalost a houževnatost. Naše vědomí si dlouhodobého cíle. Bude nás učit energií šetřit a vynakládat ji nějakým smysluplným a praktickým způsobem. Bude podpořena ctižádost. Jeho celkového vlivu mohou dobře využít zejména zemská znamení Býka, Panny a Kozoroha nebo jedinci, kteří mají v těchto znameních důležité planety nebo body horoskopu (Ascendent, MC apod.). Pro někoho to všem ale může být poněkud náročnější a vyčerpávající, zejména pro Raky, Berany a Váhy. Naopak Kozorohové mohou být velmi výkonní a některým bude lépe se i vyhnout, protože se budou schopni tvrdě bránit.

Mars v Kozorohu může znamenat i úrazy či záněty nohou, zejména v oblasti kolen. Pozor tedy na přetížení.

Ve středu na „mejdan“ dorazí v retrográdním chodu Merkur ze znamení Vodnáře. Ve společnosti Pluta bude nekompromisně rozhodovat, měnit, dělat ultimativní strategická rozhodnutí. Zejména koncem tohoto týdne a začátkem příštího. Naše myšlení může být „černobílé“. Jednání netaktní. Na druhou stranu mohou se ukázat fakta a pravda. Můžeme se k mnoha věcem, započatým již dříve, vracet a dokončovat je.

A v neposlední řadě znamením Kozoroha už řadu týdnů putuje ve zpětném chodu Venuše. Upozorňuje na finanční strategii, na úspory, na nákupy ve slevách, na vytváření rezerv na horší časy. A také na pravou hodnotu vztahů, na vztah k sobě sama. V sobotu se úplně zastaví a vrátí zpět do přímého chodu. Ještě cca týden může pak trvat než se úplně rozběhne. Nicméně může motivovat k tomu, abychom plány či problémy, na které během zpětného chodu upozornila, začali realizovat. Velmi dobře její energii mohou využít opět zejména zemská znamení a jedinci narození koncem první třetiny těchto znamení. Ovšem spíše ke konci příštího týdne, až nebude Slunce v blízkosti Saturna. Toto spojení rozběh většinou komplikuje.

A jsme u důležitého tématu konce tohoto týdne – Slunce se blíží do konjunkce se Saturnem ve znamení Vodnáře. Přesná konjunkce nastane až příští týden. Dny mohou být poněkud náročnější, těžkopádnější, zejména pokud budete řešit téma „hranic“ a „svobody“, ať už v osobní rovině – šéf, partner/ka, zdraví apod., nebo ve společenské rovině – vládní opatření, mezinárodní dohody apod. Nejsou vyloučeny střety s autoritami, další protesty a demonstrace, napětí, ale také vzhledem k obsazenému znamení Kozoroha (Mars, Pluto..) – demonstrace síly v mezinárodním měřítku. Jde o dohody a principy (Saturn, Vodnář), ale zároveň o finanční či územní prospěch (Uran, Býk). Příští týden se může do „ultimativní“ hry zapojit Jupiter a vnést do situace určitou diplomacii. Ovšem bude nutné ji jít naproti.

Takže pro ty z vás, pro které může být příliš mnoho zemského živlu poněkud těžkopádnější, doplňujte živel „ohně“. Tj. může pomoci fyzická aktivita, sport, milostný život, procházky, drobné radosti, či obklopení se optimisticky založenými lidmi.

Tento týden je tedy spíše pracovní a je vhodný pro dlouhodobé strategie. Ovšem nedá nám nic zadarmo. Bude sledovat poctivě odvedeno práci.

Počátek týden se nese v poněkud vznětlivější atmosféře – zejména úterý a středa. Opatrnější by měli být emocionálně založení lidé a lidé narození v první třetině znamení – Býka, Lva, Štíra a Vodnáře. V popisu práce je tento týden sice výkon a výsledek, nicméně podmínky právě počátkem týdne mohou být frustrující a omezující. Není vhodná doba pro unáhlená rozhodnutí, pouze pro ta, která z dlouhodobého hlediska mohou mít pozitivní praktický efekt.

Něco náročnějšího se může objevit ve středu zejména v ranních hodinách, nějaké omezující podmínky – zaspíme, schůzka bude zrušena, přijdeme pozdě, nebo bude úřadovat počasí, přírodní živly apod.

Středa odpoledne už přináší více tolerance a empatie.

Čtvrtek se nese v přátelském duchu, ale i v duchu nepřiměřených očekávání a potřeby lenošit.

V pátek můžeme být méně soustředění, ale sobota a neděle může přinést nějaké příjemné setkání, akci, zejména v kruhu rodinném.

Celý týden je pro mnohé připravena nějaká nová inspirace či řešení situace vyvolané okolnostmi, ať už co se týče financí, majetku, nebo péče o domácnost a stravování.

Přátelé, držme se! Namasírujme lýtka, šetřeme dechem! Cíl je ještě daleko, ale vidíme ho!

Pešková