2. týden 2022 10.-16. ledna

Může se čas zastavit?

Asi ne, i když mnozí s nás mohou mít tento týden pocit, že je tomu blízko nebo že alespoň zpomaluje. Podle Einsteinovy teorie relativity je jedinou konstantní veličinou rychlost světla. Čas a prostor konstantní nejsou. Čas může běžet rychleji nebo pomaleji podle toho, kde se člověk nachází, např. v jaké nadmořské výšce, nebo podle toho, jak rychle se pohybuje. Toliko fyzikální vsuvka.

Optikou astrologie, Einstein musel znát retrográdní Merkur ve spojení se Saturnem 😀

Merkur tento týden brzdí. V pátek se úplně zastaví pár stupňů před pevným Saturnem a vydá se do zpětného chodu. Pokud vám bude připadat, že hlemýžď je vedle vás jako sprinter Usain Bolt, pak nemusíte být daleko od pravdy. Ale co, do cíle se dostanete sice pomaleji, ale taky. Takže není třeba se stresovat, ale spíše mít konstantní tempo, které vyhovuje právě vám.

Merkur odpovídá za procesy, pohyb čehokoli – zboží, informací, osob, aut atd. A brzdí-li, mohou se všechny procesy malinko zpomalovat, schůzky překládat, technika nevratně „odcházet“ apod. Nezbývá než to akceptovat. Merkur je totiž tento týden ve společnosti kontrolujícího Saturna, který dokud nebude spokojen s kvalitou, odpovědným přístupem či strategickým řešením, „vrátí vám danou věc k přepracování“ (Merkur kvadrát Uranu). Na druhou stranu Merkur a Saturn podporuje rozvahu, pomalé, ale o to důkladné myšlení. Takže nemusíte věci vyřešit hned, zato může za nějakou dobu přijít originální a strategická myšlenka, otevřete-li se změně.

Na mezinárodní úrovni mohou jednání troskotat a vypadat neřešitelně, zejména pokud se do nich zapojí porušení autonomie a svobody.

V dopravě mohou nastat větší komplikace, i v souvislosti s počasím, nejsou vyloučeny zlomeniny dolních končetin. Dobré je tedy být opatrnější zejména v úterý v druhé polovině dne, v pátek odpoledne a v sobotu ráno. V globální rovině není vyloučeno na některých místech zemětřesení nebo nepokoje a protesty.

Riziko nákazy infekčními chorobami tento týden rovněž kulminuje od úterý do čtvrtka. I rekonvalescence se může tento týden protahovat nebo imunitní reakce může být větší či zdlouhavější. Na širší úrovni je dobré dávat pozor na manipulaci s chemickými látkami.

Silným tématem tohoto týdne jsou finance a mocenské jednání či střet s autoritou (Slunce konjunkce Pluto). Může se projevovat na nejrůznějších úrovních. Můžete se setkat s někým, kdo vás o něčem přesvědčuje z pozice své „moci“, tj. funkce, postavení, nebo se může jednat i o jednání s policií nebo obecně úřady, jež mají na starost moc výkonnou, od státní správy, kontrolních orgánů, ČNB až po exekutory apod. Pro někoho může nastat zásadní změna na tu či onu stranu. V souvislosti např. s financemi se ukazuje možnost zmírnění, pokud zvolíte otevřený přístup k realitě.

A posledním poměrně silným tématem tohoto týdne je větší riziko nejrůznějších podvodných jednání (Mars v neharmonii na Neptun). Proto pokud vám bude připadat nabídka úplně „pohádková“, není „úplně reálná“ a je dobré, aby vám zasvítila včas varovná kontrolka.

Začátek týdne může být poněkud těžkopádnější a zpomalenější.

V úterý se připravme i na překvapení nebo nečekané zvraty v jednání. Je dobré dělat každodenní pravidelné úkony.

Ve středu zvítězí pragmatičnost a potřeba klidu a pohody.

Ve čtvrtek si dejme pozor na přehánění čehokoli. Budeme mít potřebu na chvíli vydechnout a ideálně očekávat, že problémy za nás někdo vyřeší. Navečer se však můžeme dobrat k zajímavé myšlence.

V pátek může být ve vzduchu nesoustředěnost, zmatky a podvody. Je dobré se vyvarovat konzumace většího množství alkoholu nebo léků. Není vyloučeno řádění vodního živlu nebo komplikace v souvislosti s chemickými látkami.

O víkendu si malinko oddychneme v rodinném kruhu. Naše vnímání může být citlivější a naše srdce otevřenější. Můžeme zažít noho romantických a inspirativních chvil.

Buďte sami sobě světlem, které se, jako jediné, pohybuje podle Einsteinovy teorie relativity konstantní rychlostí.

Jitka Pešková