42. týden 18.- 24. října 2021

Tento týden můžeme čekat cokoli. Vše může být intenzivní. Proto šetřete s dechem a když vás náhodou něco zaskočí, zhluboka dýchejte, než něco uděláte.

Cože to máme nyní za podzimní mix či chcete-li podzimní koktejl?

V pondělí navečer přestal být Merkur retrográdní. Jakési komplikace v komunikaci či brzdy v procesech se během následující dní začnou odbourávat. Merkur se opět pomalu rozbíhá dopředným směrem. Komu se za uplynulé 3 týdny podařilo dokončit nějaké resty, jásejte! Nyní se můžete dívat už do budoucnosti.

Ještě na počátku týdne můžeme pociťovat víkendovou napěťovou konstelaci Slunce Pluto. Manipulace, pudové jednání či nečestné jednání těch, co mají v rukou „moc“ a nevyužívají ji zrovna férově. Nebo také mohlo promluvit naše vnitřní „pudové“ já, které chtělo mít situaci tak nějak pod kontrolou a mohlo se dostat do střetu se silnějšími jedinci. Konstelace výzvy k zásadní změně.

Do středy pofrčíme v produktivní konstelaci Mars v harmonii s Jupiterem ve vzdušných znameních. Na pořadu dne bude komunikace, společenské dění, práce a aktivity pro skupinu či společnost, mentální aktivita. Hodí se na vyřizování, cestování, sportovní aktivity, zejména na čerstvém vzduchu.

Zastavit nás může až večerní středeční úplněk v Beranu. Emoce mohou být opravdu dynamické až výbušné. Nejsou vyloučeny intenzivní prožitky. Do konfrontace se může dostávat partnerství versus naše individualita. Vzhledem k neharmonickému propojení obou světel s Plutem nejsou vyloučeny zásadní změny jak v náhledu na spolupráci, tak i na nejrůznější klíčové oblasti života – rodina, zdraví, bydlení apod. Nejvíce mohou být zaměstnání jedinci narození na samém konci znamení Berana, Raka, Vah a Kozoroha. Prokážete-li dostatečný nadhled a ochotu něco zásadně změnit, můžete vyváznout bez ztráty kytičky. Bohužel v globální měřítku není vyloučeno násilí či nehody a úrazy. I po zbytek týdne, protože do neharmonie na Pluto vstoupí v druhé půli týdne Mars. Proto opatrnost při práci s ohněm nebo při vysoké rychlosti bude určitě na místě. Je pravděpodobnost i policejních kontrol či střetu se zákonem.

Ve čtvrtek se připravte na nečekané, zejména z pohledu hmotných věcí běžné spotřeby (Uran v Býku ve vazbě ba Lunu a Saturn). Mohou se objevit další pravidla či omezení z hlediska aktuální situace. Opět mohou vyvstat otázky jak to bude dál.

V sobotu vstoupí Slunce do znamení Štíra. Vše může nabrat na větší intenzitě. Více nás při jednání mohou ovlivňovat emoce. Situaci můžeme vnímat poněkud „černobíle“, ale za to opravdově.

V sobotu nás mohou doslova zaskočit až šokovat nějaké informace (Luna v konjunkci s vzestupným uzlem a Černou Lunou). Týkat se to může zejména jedinců narozených na počátku znamení Blíženců a Střelce.

Závěrem víkendu se můžeme nechat unášet na růžovém obláčku iluzí, duchovních přání, okouzlit nás může umění, vizualizace, ale také lákavá obchodní nabídka (Venuše ve Střelci v neharmonii na Neptun v Rybách). Může nám ovšem z kapsy vytáhnout částku za zboží či služby, které bychom si normálně nekoupili.

O víkendu je podpořeno vyjednávání, komunikace, pohyb, cestování. Bude-li slunečný den, určitě jej využijte. Poslední říjnový a první listopadový týden už nemusí být tak pohodový. Slunce nabíhá do napětí se Saturnem a Uranem. Ve vzduchu jsou omezení, zpomalení, povinnosti, zastavení, řádění živlů, či rizika spojená zejména s pandemií. Můžeme vidět situaci náročnější, než je.

Nyní nabírejte energii a sílu, dokud to jde, abyste za nedlouho mohly zvolnit a zpomalit a nemusely řešit komplikace. Dobře plánujte a když to nepůjde, neřešte věci „na sílu“. Dejte jim chvíli čas, abyste viděli, co skutečně potřebujete a co ne.

Jitka Pešková