38. týden, 20. – 26. září 2021

Tento týden s nese stále ještě v duchu pracovním. Slunce sice již ve středu opouští poněkud neurotické znamení Panny a vplouvá do mírumilovnějšího znamení Vah, ale jde ruku v ruce s energickým Marsem. Ten provokuje k rozhodnosti, k činům, k aktivitě, zejména na přátelské a partnerské rovině. Navíc Slunce dobíhá do harmonického aspektu se Saturnem. Je po nás požadován stále výsledek, výkon, dokončování dlouhodobého projektu apod.

Tento týden je dobré se vyhnout určitým nástrahám. První z nich je poměrně dlouho trvající napěťový aspekt Merkuru a Pluta, jež nastane přesně ve středu. Nicméně protože se Merkur již nyní pomalu zastavuje a chystá se přejít od pondělí do retrogradity (zpětného chodu) a v něm setrvat do 19. října, nabývá tento aspekt a jeho projevy na větším významu. Zejména tento a následující týden, kdy bude Merkur v otočce téměř stacionární. O co jde. Na pořadu dne bude prověřování toho, jak moc jsme si jistí našimi názory a rozhodnutími. Jak moc dokážeme čelit manipulaci či vnucování jiného postupu, jiného životního stylu. Pokud si neudržíme dostatečný nadhled, můžeme být snadno vtaženi do mocenských her. Takže milí přátelé, nyní obzvlášť platí: „Dvakrát měř a jednou řež.“ Některá rozhodnutí by mohla být nezvratná. Jakmile jednou „namalujete čerta na zeď, už nejde smazat“. Proto si dobře rozmysleme, než něco řekneme. Pravda je jedna věc a takt a diplomacie druhá.

Při retrográdním Merkuru není dobré něco příliš začínat. Je velká pravděpodobnost, že se k danému projektu budeme muset vracet nebo nastanou komplikace. Něco se zadrhne, zastaví. Naopak se hodí k tomu, abychom dokončili, co jsme v minulosti začali, a na co jsme doteď neměli čas. Někdo dokonce může vyměnit vozový park nebo pokaženou techniku či elektroniku.

Na společenské rovině se můžeme setkat s šířením např. nepříjemných a manipulativních zpráv. Zde platí, nenechme se zastrašit, zachovejme zdravý selský rozum. Informace si ověřujme z důvěryhodných zdrojů. Stavme na faktech.

Další nástrahou poloviny týdne – út, st a čt – je opozice Venuše ze Štíra na Uran v Býku. Může nás nabádat k flirtu nebo k zbrklému zakoupení něčeho, po čem zatoužíme, nebo k nějakému nevšednímu zážitku. Rozmysleme si, zda nám to stojí za to. Pokud ano, směle do toho, ovšem neměli bychom při tom bořit něco stálého, co funguje nebo vybílit bankovní konta.

Nadhled má tento týden na starosti Jupiter ve znamení Vodnáře. Udržuje harmonickou vazbu k Merkuru a vykompenzovává jeho pudové choutky něco „slovem ovládat“. Navíc Mars i Slunce se ke konci týdne dobře přátelí se Saturnem, takže máme možnost najít správnou míru našich aktivit a přestát výše zmiňovaná lákadla a nástrahy.

Ať tak či onak, o víkendu si vydechneme. V horoskopu se objevuje tzv. velký trigon ve vzdušných znameních Blíženců, Vah a Vodnáře. Bude podpořeno myšlení, intelekt, zábavné, společenské a pohybové aktivity. Třeba let balónem.

Laskavější sami k sobě by měli být v neděli zejména Blíženci a Střelci narození na počátku znamení. Nebo ti, co mají v této oblasti významné planety či body horoskopu. Luna bude v konjunkci s Černou Lunou a Vzestupným uzlem, tj. poměrně blízko Země. Může na nás více gravitačně působit, takže pro někoho mohou být emoční prožitky opravdu intenzivní.

Takže přátelé, nadhled, neberme sebe ani druhé tak vážně! Ualáááá!

Jitka Pešková