8. – 14. 11. 2021

Tento týden se zaručeně nebudete nudit. Postarají se o to dynamické konstelace Merkuru, Marsu, Uranu a Saturnu. Budou hrát společnou partii. Některé popostrčí k akci, jiné zastaví. Záleží, v kterých znameních má kdo jaké planety.

Největší napětí je mezi znameními Býka, Štíra, Lva a Vodnáře. Doporučuji hluboký nádech, hluboký výdech a: „Pojďme do akce!, nicméně s rozmyslem. Pasivita nebo přílišný odpor či zbrklost by mohl vést ke srážce s autoritou či chcete-li s egem. Krev stoupá, adrenalin roste a výsledkem může být výbuch, nikoli konstruktivní jednání. Pak se raději jděte projít nebo proběhnout či zasportovat si. Upustíte páru a vyhnete se zbytečnému konfliktu. Nebo třeba hledejte uvolnění v něčí příjemné náruči, zejména když se setmí. Přeci jen Mars prochází smyslným znamením Štíra a probouzí sexuální apetit. I když z počátku týdne ještě můžete čekat i v této oblasti překážky typu – mnoho práce, málo času, únava, migréna, plačící děti, nevymluvená tchýně … Ale nevzdávejte se, konec týdne se pro milovníky rýsuje už v mnohem lepších barvách.

Konjunkce Merkuru a Marsu v počátku týdne přináší rychlost do konání a rozhodování. Ale také zbrklost a nervozitu, zejména při řízení. Můžeme říct nebo udělat něco dřív, než si to rozmyslíme. Tento týden obzvláště platí: „Dvakrát měř a jednou řež!“. Vyplatí se naslouchat i druhé straně. Může přijít s originálním nápadem, který vám pomůže. A pokud bude i praktický, vybruslíte z možných rizik jako profík s medailí na krku.

Ti, kdo pracují s ostrými nástroji, by měli být tento týden opatrní. Drobná zranění nemusí být výjimkou. I tento týden platí volnější režim pro ty, kteří mají problémy s kardiovaskulárním systémem nebo pohybovým aparátem.

Po celý týden tedy je mírně riziko dopravních nehod, zejména z rychlosti či nepozornosti. Počítejte i se zácpami a hustějším provozem. Může se v krajním případě kazit i elektronika nebo zdroje u přístrojů apod. Připravte se tedy na případný servis.

Pro citlivé a vnímavé lidi s fantazií tento týden nachystal moře inspirace a oceán hlubokých prožitků (Slunce trigon Neptun). Jakási oáza pro únik z každodenní a tentokráte velmi napěťové reality. Zejména pomůže vodním znamením – Raka, Štíra a Ryb.

Pro šikovné je ke konci týdne připravena možnost své sny i zhmotnit a zrealizovat. Ostatní se mohou těšit na lenošení a alespoň drobné chvilky pohody.

Celkově jsou tento týden konstelace poměrně hodně pracovní a tvůrčí. Na své si mohou přijít ti, co něco vyrábí – oheň, kov, tavení … Nutné je jen ohlídat si správnou míru.

Počátek týdne se může jevit ještě jako poměrně náročný. Mohou se objevit nejrůznější překážky. Poslouchejte intuici, napoví vám. Nebojte se eventuálně rychle přeplánovat či změnit rozhodnutí dle situace.

Nejnapěťovějšími dny se jeví středa a čtvrtek. Vliv na to může mít jak aktuální situace ve společnosti včetně daných omezení, tak i jakási nervozita a stres v tomto období. Vánoce se přeci už blíží!

V pátek si malinko oddychneme. Víkend se nese už na příjemnější vlně souznění, byť povinnostem neunikneme.

Jitka Pešková