47. týden 22.- 28. listopadu 2021

Minulý týden byl opravdu velmi náročný a velmi stresující. Slunce spolu Marsem a Merkurem procházelo znamením Štíra. Drama, černá nebo bílá, všechno nebo nic. Podstata věcí, jde přeci „o život“! Příroda se s námi nemazlila a dala nám najevo, kdo je tady vlastně pánem.

Tento týden už nemusí být tak dramatický, nicméně Mars stále zůstává ve znamení Štíra, takže budeme nuceni k akci či obraně. Práce v některých profesích může být stále náročná a na „pokraji sil“.

Merkur znamení Štíra opouští v druhé polovině týdne. Do té doby může být naše myšlení hodně ovlivněno negativními zprávami, a naše nálada může mít poněkud chmurnější nádech. Proto pokud vám zprávy v TV nedělají dobře, nedívejte se na ně. Stačí jednou denně nebo několikrát týdně přečíst pár článků k aktuální situaci. Tento týden není ideální pro poslouchání sugestivních zpráv.

Mnozí se mohou zejména v první polovině týdne „vracet“ do minulosti, možná jen v mysli (Slunce je v konjunkci se sestupným uzlem). Minulost může souviset s jejich osobností. S přístupem k sobě sama v nějaké situaci. S principy, s tím, jak se dokázali obhájit a prosadit, nebo nedokázali. Může ukazovat na možný střet v minulosti s autoritou či egem.

Pozitivem tohoto týdne je, že Slunce již putuje znamením Střelce. To malinko odlehčuje situaci. Přináší možnost sdílet případné nesnáze a utrpení s přáteli nebo lidmi z nejbližšího okolí. Přidává víru, že „peklo“ brzy skončí a že si oddychneme. Nevíme sice kdy, a jak, ale určitě!!!! Holt idealistický Střelec. Nenechme se však uchlácholit možná vznešenými myšlenkami a ideály. Realita může být pro mnohé stále náročná. Když budete šetřit své síly, určitě tím nic nepokazíte.

První polovina týdne může být pro mnohé silně emocionální. Do popředí se dostávají zejména rodinná témata a vzájemná výpomoc.

Čtvrtek už může vybízet k zábavě. Ta ale může narážet na nastavená pravidla, a pokud je nedodržíme, můžeme narazit. Pomůže nadhled a schopnost přizpůsobit se situaci.

Pátek se jeví jako emocionálně nejnapěťovější den. Pokud tedy potřebujete řešit něco osobního a soukromého, volte jiný den. Pátek je zároveň i den s největším rizikem nehod, úrazů či poranění.

V sobotu se nám nemusí nic chtít, můžeme mít potřebu odpočívat. Neděle se ale už rýsuje pozitivně, konstruktivně, prakticky. Má v sobě ale také potenciál radostného zážitku, třeba z výhodné koupě luxusního zboží nebo z vyřešení dlouhotrvajícího finančního problému, z plánu ohledně nemovitostí apod. V tomto směru se může dařit zejména zemským znamením Býka, Panny a Kozoroha.

Konec týdne otevírá nitro, otevírá potřebu více meditovat, věnovat se i duchovní stránce života. Pokud to takto cítíte, nechte se unášet, čerpejte z předvánoční atmosféry. Pečujte o svůj „vnitřní plamínek“ víry a naděje. Vnímejte svůj vnitřní klid a ticho. Možná zjistíte, co má pro vás opravdovou hodnotu.

Jitka Pešková