50. týden 13.12. – 19.12. 2021

Po víkendové pasivitě, marnosti a nicnedělání, jež mají na svědomí zejména sobotní Slunce ve Střelci v kvadrátu na Neptun a Lunu v Rybách, tu máme opět na počátku tohoto týdne alespoň o něco více energie, svěžesti.

Tento týden se mnohé posune a změní.

Především hned v pondělí po poledni si všichni jistě oddychneme, když se Mars přesune z poněkud agresivního a pudového znamení Štíra do mnohem tolerantnějšího znamení Střelce. Postupně může napětí mezi lidmi opadat, útoky, slovní či emocionální, nemusí být až tak intenzivní, jako tomu bylo právě v období tranzitu Marsu znamením Štíra. Nejvíce energie od Marsu doputuje tento týden Střelcům na samém počátku znamení. U nich se připravte i na konfliktní situace.

Dále v pondělí navečer vstoupí Merkur ze znamení Střelce do znamení Kozoroha. Méně slibů, iluzí a představ, více faktů a strategie do myšlení a konání. Takže se dá říci, že jednání mohou být racionálnější, konstruktivnější, věcnější a hlavně jasnější. Naše myšlení může být pragmatičtější a strategičtější. Ale také si pravděpodobně neužijeme tolik zábavy. Inu Kozoroh: „Do jara daleko, úspora je třeba všude, i v konverzaci. Ušetřený čas za tlachání přeci můžu využít pro něco mnohem praktičtějšího.“

A poslední z aktuální triády posunů se týká planety Venuše. Aktuálně putuje znamením Kozoroha v blízkosti planetky Pluto. Na konci tohoto týdne se zastavuje a dostane do zpětného chodu, do tzv. retrogradity. Zůstane v ní až do 29. ledna 2022. Z poslední třetiny znamení Kozoroha doputuje do první třetiny tohoto znamení. Pak se opět otočí a půjde přímým chodem. Znamená několik témat a oblastí. Především vztahy. Může prověřovat jejich stabilitu. Můžeme se k něčemu nedořešenému v rámci vztahů vracet. Může být obtížnější seznamování. Dalším tématem jsou samozřejmě finance a jejich plánování. Venuše vybízí k prověření strategie. K přehodnocení investic, kalkulací, dlouhodobých plánů. Může souviset se zdražováním, protože výrobci přesně zkalkulují vstupy. Vybízí už nyní v prosinci ke spoření, protože mohou nastat větší výdaje za energie. Jinými slovy s dobře aktualizovaným plánem se nemusíte dostat do dramatických situací, které Pluto v blízkosti Venuše vyvolává. Buďte dobrými stratégy a mějte i Plán B. A v neposlední řadě Venuše vybízí k přehodnocení vztahu k sobě sama a k případné změně priorit a hodnotového žebříčku.

A jak to vypadá podrobněji po dnech:

V pondělí můžeme být ještě malinko pomalejší či zasněnější.

Úterý už se nese v duchu racionálnějším a praktičtějším. Ideálně pro plán, co nakoupit na vánoce a jak naplánovat vánoční svátky.

Během úterý a ve středu nás může něco překvapit. Něco nebude, jak má být, nějaká překážka se nám může postavit do cesty. Opět může být aktuální téma korona-virových opatření versus omezování osobní svobody.

Čtvrtek se už nese v praktickém duchu. Pro někoho na vlně dobrého jídla a pití, které si náležitě vychutnáme, pro někoho i v možnostech větších strategických investic třeba i do kvalitních potravin. Nicméně ve čtvrtek odpoledne se může malinko zvýšit napětí a nervozita, která může trvat do pátečního rána. Potřebujete-li řešit něco důležitého, tomuto časovému úseku se raději vyhněte. V krajním případě se může dostat opět ke slovu nějaký přírodní živel. Přelom roku může být obecně v globálním měřítku spojený s větší seismickou či vulkanickou aktivitou nebo s extrémními výkyvy počasí.

V pátek můžeme pocítit jakési uvolnění a větší nadhled v jednání. Mnoho věcí se může snadněji domluvit a řešit.

V sobotu můžeme být více nepozorní a zapomnětliví.

Neděle přeje rodinným záležitostem a zároveň otevírá výše zmiňované téma retrográdní Venuše v Kozorohu – vztahy, finance, plán.

Milý přátelé, přeji vám hlavně vnitřní klid a neustálý kontakt sama se sebou. Jedině tak ustojíte často nesmyslné poryvy vnějšího světa. Buďme tolerantní. Díky stále trvající pandemii je napětí mezi lidmi větší a stejně jako vzájemná potřeba pomoci. Nechme proudit energii přes nás dál potřebným. V tom je velká síla, která se nedá ničím zaplatit. Dá se pocítit!

Klidný předvánoční čas!

Jitka Pešková