Plán skvělý, vše dobře promyšlené, dokonce mnohé vyšlo, tak jak to, že nemám pocit, že je to úplně ono? Jak to, že pochybuji? Mnohým z nás to může běžet nyní hlavou.

Tento týdne nás zve k zápasu dvou týmů – rozumu a intuice. Za tým „racionálního“ přístupu tento týden kope Saturn, Jupiter a Merkur ve Vodnáři. Silná to trojice. Hlavními hráči „iracionáního“ týmu jsou Neptun, Slunce a Venuše v Rybách. Neméně silní protihráči. Proto dobrý plán, a proto pochybnosti. 2v1, a teď si vyberte!

Nejprve k „neptunské“ vlně v Rybách. Slunce putuje celý týden znamením Ryb ve společnosti Neptuna. A ten jak známo mlží, odvádí pozornost, snižuje soustředění, znejisťuje, zejména pokud máme v sobě již dávno ukryté pochybnosti a nepodložené domněnky. Může nás zavést do hlubokých vln zmatku a zbytečných obav či představ, pokud slepě uvěříme všemu, co našeptává. Bude nás ponoukat k „úniku“ od každodenní reality, k pasivitě, k přizpůsobení, k brouzdání po internetu, k hraní her, pití alkoholu, jen abychom na chvilku „zapomněli“ na každodenní starosti a aktuální náročnou situaci. Nenechme se zlákat a nevěřme všemu, co nám sděluje. Nenechme se okrást či oklamat, důvěřujme, ale prověřujme. Více obezřetní by měli být Blíženci, Panny, Střelci a Ryby narozené zejména v poslední třetině znamení.


Na druhou stranu nám může ukázat cestu, pokud si udržíme nadhled a přizveme zdravý selský rozum (silně obsazené znamení Vodnáře). Pokud budeme naslouchat intuici a rozlišíme, co je iluze a co je to správné. Může nám ukázat dobro v nás, přinést soucit, i obětování se druhým. Umělecky založeným může vdechnout inspiraci k tvorbě. Pro romanticky založené duše dokonce nachystal silný duchovní zážitek či láskyplné chvíle v náručí milující osoby.

Dalším silným nosným tématem tohoto týdne je intelektuální aktivita (Mars v Blížencích) a výkon (Mars dobíhá do vazby na Saturn ve Vodnáři). Úkoly spojené s vyřizováním, s doklady, s mentální aktivitou nám mohou jít lépe a můžeme konečně vidět výsledek. Ovšem za předpokladu, že se nenecháme zvyklat „neptunským“ vábením, zda to má vůbec smysl.

Začátek týdne – v pondělí a úterý můžeme být ještě výkonní a praktičtí. Luna putuje znamením Kozoroha a na pomoc si vezme Slunce a Pluto.

V úterý v poledne přechází Luna do Vodnáře a na pomoc ji přispěchá Mars a Saturn, takže jednání a činy mohou mít výsledek. Budeme pravděpodobně rychlejší a výkonnější co se týče mluveného či písemného projevu. Ve vzduchu je solidarita, nutnost šetřit účelně energií a hledat strategické postupy.

Z úterý na středu se připravme na určité emocionální rozkolísání a nutnost řešit něco i méně příjemného či dokonce bolestného. Nutnost jednat odpovědně sám za sebe, ale v rámci celku. Ve společnosti může vznikat napětí, možná kvůli informacím či nařízením.

Středa odpoledne přináší zklidnění a větší chuť sdílet, opřít se o druhé, o přátele, naslouchat jejich starostem (Luna Jupiter ve Vodnáři). Slunce navíc doputuje do konjunkce s Neptunem, takže jakékoli egoistické snahy by byly ihned zmařeny. Naopak pokud se ztotožníme s větším neosobním cílem, bude nám velmi přáno a dočkáme se neskutečně pozitivní odezvy od okolí. Můžeme více naslouchat a pomáhat.

I čtvrtek se nese na velmi přátelské vlně, pouze odpoledne si dávejme pozor na nervozitu a nesoustředěnost, mohly bychom mnohé pokazit, zabloudit či něco zapomenout a ztratit.

Pátek a sobota a zejména sobotní novoluní v Rybách spolu s konjunkcí Neptunu může znamenat na chvilku zpomalení, vypnutí, prostě můžeme na chvíli věci nechat být. Můžeme soucítit, objevit hloubku svého nitra a toho, co je ukryto hluboko v nás. Můžeme vnímat, co nás duchovně naplňuje a jak velkou hodnotu pro nás mají nehmotné vazby a zážitky, jak moc si ceníme lásky, partnerství a přátelství, rodiny a toho, že někam patříme, do širšího společenství, do něčeho, co nás přesahuje. Mnozí mohou zabrouzdat ve svých myšlenkách i do hlubin vesmíru či samé podstaty existence. Ale prosím vás, neutopte se tam! Nezapomeňte se včas vrátit zpět! Přeci jen nejsme jenom duše, ale i tělo. A o to je třeba pečovat se stejnou láskou jako o duši. Pro harmonii a rovnováhu. Najděte si svůj majáček, jež vám posvítí na cestu.

V širším společenském kontextu může Neptun v blízkosti Slunce znamenat větší potřebu péče o druhé, sociální cítění, obětavost, ale i vyčerpanost, komplikovanější organizaci a větší zatížení systému. Proto buďme tolerantní a solidární, mysleme na druhé a dodržujme doporučení opatření. Co „vysíláme“, to se nám vrátí!

Poklidný týden!

Jitka Pešková