Milí přátelé, jaro ťuká na dveře. A otevře je přesně v sobotu 20. března 2021 v 10:38. Slunce vstoupí do znamení Berana, začíná astrologické JARO!!!! Buďte u toho! Vnímejte! Nastává jarní rovnodennost. Větší teplo pocítíme, protože sluneční paprsky začnou dopadat na naše zeměpisné šířky pod jiným úhlem doslova ze dne na den.

Ať se zdá situace jakkoli náročná, věřte, že energie těchto dní pomůže, je léčivá a nabíjející. Vlije vám notnou dávku optimismu do žil. Užijte si ji třeba na procházce, můžete-li! Čerpejte! Budete mít větší odvahu věci řešit.

Slunce celý týden stíhá Venuše, planeta, lásky, radosti, vztahů, ale i sebehodnoty. Můžeme si uvědomovat, co nám osobně dělá radost, co má pro nás hodnotu, můžeme být sdílnější ve vztazích, můžeme více projevovat náklonnost a užívat si příjemného. Do konce týdne to může být ještě v romantickém až idealistickém nádechu, kdy Venuše bude ještě ve znamení Ryb, ale od neděle vstoupí také do znamení Berana a projevy lásky mohou být spontánnější, srdečnější, veselejší, mohou jít snadněji ven. Můžeme být hravější, naše „vnitřní dítě“ může snadněji promlouvat a tvořit.

Venuše má vztah i k financím, takže mnozí mohou zabodovat i v tomto směru. Každopádně toto postavení Slunce a Venuše nejvíce přeje Beranům narozeným na samém počátku znamení, nebo těm, kteří mají na počátku znamení Berana např. Lunu, Venuši, Mars či Jupiter. Dále posílá velmi příznivou energii Lvům a Střelcům z počátku jejich znamení.

Počátkem týdne může řídit naše aktivity síla vůle. Mohou přijít i zajímavé výsledky zejména těm, kteří se hned tak nevzdávají. Ve vzduchu je i trocha vášně, jež určitě okoření nejeden vztah.

Tento týden, stejně jako minulý, je podpořena aktivita a intelektuální činnost, plán a výsledek. Mars z pohyblivých Blíženců stále pozitivně spolupracuje se Saturnem ve Vodnáři. Činnosti a jednání tedy mohou být až na pátek poměrně konstruktivní a věcná, méně těžkopádná. Napětí a nedorozumění čekejte spíše až počátkem příštího týdne.

Emocionálně náročným obdobím se doba od úterního večera do středečního odpoledne. Připravte se na nečekaná překvapení, zejména v souvislosti s aktuálními omezeními.

Čtvrtek může být naopak neplodnějším a nejvýkonnějším dnem, který může mnohé rozhýbat či změnit.

Na mírnou nervozitu se připravte v pátek. Při řízení motorových vozidel, a zejména při jednáních či vyřizování je dobré tzv. „držet jazyk za zuby“, nejprve zhluboka dýchat a až teprve mluvit. Chytnout se na lep této energie mohou zejména někteří Blíženci, Panny, Střelci a Ryby, a zejména ti, kteří neventilují pravidelně přetlak emocionální energie a kteří potřebují mít vše pod kontrolou. Asi si umíte představit, co udělá papiňák bez pojistného ventilu. Naštěstí v tomto případě je riziko pouze slovního vybouchnutí. Mnohem horší by to bylo v případě jiných znamení. Pragmatismus a tolerance jsou lepší cestou. A taková procházka na čerstvém vzduchu dovede divy!

Konec týdne přeje vztahům a je to ten správný čas udělat druhým, ale i sobě radost. Uvolnit teplo ze srdíčka, aby jej cítili ti, kterým jej chcete věnovat. Hřejte a projevujte a lásku, v pozitivním se vám vrátí!

Jitka Pešková