Po dlouhé době máme před sebou o něco klidnější a pohodovější týden. Ne že bychom nebyly svědky rozporů či naprosto nesmyslných až bizarních rozhodnutí, ale už nás nemusejí tolik rozčilovat. Neboť celková energie se nese v duchu jemnějšího, pasivnějšího a intuitivního znamení Ryb, do něhož Slunce před pár dny (přesně 18.2.) vstoupilo.

Máme právo nyní alespoň na chvíli snít, oddat se fantazii. Umělecky založeným jedincům může přicházet inspirace skoro sama, jen ji nepropásnout. Podaří-li se jim to, mají šanci ji na samém konci týdne doslova zhmotnit. Ten přeje praktickým činům a realizaci plánů. V tomto směru mají největší podporu zemská znamení – Býk, Panna a Kozoroh na samém konci znamení.

Hloubka vnímání je tento týden větší, můžeme slyšet své nitro, můžeme být laskavější, smířlivější. Můžeme nyní o něco lépe pochopit druhé. Nechte zářit to dobré ve vás, projevte lásku a porozumění. Najděte společnou příjemnou vlnu alespoň nyní, zakopejte válečnou sekeru. Prožívejte společné chvíle třeba procházkou v přírodě, poslechem hudby či shlédnutím filmu.

I procesy už mohou běžet o něco lépe. Merkur je opět v přímém chodu ve společnosti Saturna a Jupitera a přímo vybízí k tomu, abychom se konstruktivně domluvili. Věcně, otevřeně, pragmaticky, s nadhledem a s tolerancí vůči druhým a vůči celku. Využijme tuto možnost!

Celý týden můžeme počítat s větší ochotou pomoci, obětovat se, uvědomit si, že nejsme sami, že jsme součástí celku. Že jsme bytosti, jež mají duši a bolesti a potřebují občas pochopení a naslouchání. Proto naslouchejte a prostě jen potřebným buďte na blízku. Pocit, že nejsou sami, dokáže zázraky. A tento týden je týden zázraků!

Ke konci týdne si přijdou na své zejména romantické duše a a také vodní znamení (Rak, Štír a Ryby), kdy do znamení Ryb vstoupí i planeta Venuše, planeta lásky a vztahů. V Rybách je povznesena na duchovní lásku a souznění, na spojení v hlubších rovinách naší duše. Můžeme tedy zažít nádherné chvíle.

Pondělí a úterý se nese na citlivější emocionální vlně v kruhu rodinném. Středa ráno může odkrýt nejednu rodinnou bolístku, jež může být ale nakonec vyřešena docela rychle a prakticky. Středeční večer se vyhněte rozhovorům se vznětlivějšími osobami a zejména těmi, u kterých byste mohly poškádlit jejich ego. Mohly byste se se zlou potázat. I čtvrteční ráno se nese v určitém napětí nebo v duchu překážek, takže trpělivost růže přináší. Nicméně mnozí mohou být rozčílení z aktuálních nových omezení. Ve čtvrtek navečer už si malinko oddychneme a na chvíli nám může být všechno jedno. Pátek otevírá romantickou vlnu, Venuše už bude putovat znamením Ryb. Citlivější a jemnější jedinci si mohu přijít na své. Méně romantické duše však mohou cítit napětí až rozčilení.

Sobotní úplněk ve znamení Panny nám může ukázat, jak prakticky můžeme dát druhým najevo, co cítíme, co je v nás. Propojuje vnější a vnitřní svět, svět ducha a hmoty. Můžeme přijít na to, jak do svého každodenního života zapojit i duchovní rozměr, co konkrétně a prakticky změnit, co nového začít, jaké činnosti přidat. Můžeme léčit duši i tělo.

V neděli můžeme být překvapení, jak jsme výkonní a jak nám jde práce od ruky, škoda že není pracovní týden, to by bylo pochval!!

Otevřeme se tedy tomu krásnému uvnitř, vnímejme, neorganizujme příliš a prostě třeba nechme jen některé věci plynout. Možná uvidíme i něco víc, co jsme před tím pro samou práci a shon neviděli nebo necítili.