Loňský rok byl opravdu náročný v mnoha směrech. Ukázal nám, jak důležitá je pokora a respekt k přírodním zákonům, co jsou tradiční hodnoty, jaký význam má rodina a co skutečně potřebujeme a co ne.

Letošní rok přináší téma solidarity, pospolitosti a spolupráce. Sounáležitost nabývá na významu. Mnohé dokážeme jedině, pokud si uvědomíme, že jsme součástí celku, společnosti, a pokud každý z nás dokáže nést morální odpovědnost a ctít dohody a pravidla. Ochrání nejen sebe, ale i druhé. V tom je pravé poselství konstelací roku 2021.

Pravděpodobně to pro mnohé nebude lehký rok. Nejvýraznější konstelací roku 2021 je napětí mezi Uranem v Býku a Saturnem ve Vodnáři. Během celého roku se tito mocní souputníci budou potkávat a přinášet nejedno překvapení.

Na osobní rovině se mohou vyskytnout díky této konstelaci nečekané finanční zvraty. Někdy do plusu, ale v drtivé většině případů spíše do mínusu. Proto nejsou vyloučeny ani ztráty či bankroty firem. Vytváření rezerv je na místě, nicméně po loňském roce je to pro mnohé skoro nemožné. Stále budeme čelit tlaku nařízení vlád (Pluto v Kozorohu) a po celý rok to může být opravdu „brzda-plyn“. Vhodná taktika snad ani neexistuje. Je to umění možného, umění kompromisu, propojení tradičního s novým. Kdo se přizpůsobí a otevře se novým postupům či technologiím nebo najde odvahu dělat úplně něco jiného (Uran), může si na chvíli vydechnout. Nemusí to však být konečné řešení na další roky.

Na mezinárodním poli může Uran v Býku přinášet rozdělení v oblasti obchodu či financí. Zejména na počátku roku – leden – únor, kdy bude v napětí se Saturnem a Jupiterem. Na pořadu dne mohou být spekulace či velmi riskantní jednání za účelem rychlého zisku. Totéž platí i v průběhu roku, kdy si bude měřit síly už jen se Saturnem. Nemusí se jednat o fér jednání, ale o tvrdý konkurenční boj větších celků.

Ve společnosti může růst napětí, které se může občas uvolnit formou protestů a demonstrací, které však nemusí mít náležitý efekt.

V přírodě se může napětí mezi Uranem v zemském živlu Býka a Saturnem ve vzdušném živlu Vodnáře vybíjet formou zemětřesení či sesuvů půdy apod. Ostatně již konec loňského roku se nesl v tomto duchu.

10. června (novoluní v Blížencích) nastává prstencové zatmění Slunce, viditelné zejména v Kanadě, Grónsku a Rusku. Tato místa mohou být proto z pohledu řádění přírodních živlů rizikovější. Při zatmění bývá Měsíc nejblíže Zemi a gravitačně více působí, fyzika je fyzika. Částečné zatmění Slunce bude možno pozorovat v severovýchodní Americe, v celé Evropě a ve velké části Asie. Proto ani zde není vyloučen větší výskyt nečekaných přírodních úkazů v průběhu roku.

Ale pojďme i k něčemu příjemnějšímu. Jupiter vstoupil do znamení Vodnáře a kromě června a července v něm zůstane téměř až do samého konce tohoto roku. Můžeme být proto více naladěni na potřeby celé společnosti, vnímat sociální nerovnosti, udělat něco dobrého pro druhé, být více solidární, vnímat hodnotu přátelství. V některých se mohou probudit dokonce i filantropické sklony.

Díky Jupiteru ve Vodnáři můžeme být více otevřeni technickým novinkám, nekonvenčním věcem, svobodnému vyjadřování, chuti opět cestovat a setkávat se s lidmi a přáteli. Ne vždy však tomu budou podmínky nakloněni. Někdy nás mohou zastavit vládní nařízení či mezinárodní předpisy a požadavky, někdy nečekané zvraty třeba v oblasti cestovního ruchu. Nedá se nic dělat. Nezbývá než to překonat, neztrácet víru, nenechat si vzít směr a radovat se třeba jen z maličkostí.

Rok 2021 po jednotlivých měsících

Počátek roku, leden 2021, se ještě nese v poměrně náročném duchu. Omezení mohou stále trvat, situace se může zdát neměnná a stagnující. Nicméně svítí nám na cestu „královská“ konjunkce Jupitera a Saturna, zklidňující a moudrá, a může nás vést k většímu respektu potřeb druhých. Rozvolňování očekávejte ale spíše pomalejší. V druhé polovině ledna jsou doslova „výbušné“ konstelace, větší riziko požárů, zemětřesení, výbuchů, střetů a policií a zákonem. (nejaktuálnější v 14.1., 21.1. a 28.1. 2021) Vyplatí se respektovat nařízení. Zejména to platí pro Býky, Lvi, Štíry a Vodnáře narozené v první třetině znamení. Lidé se slabším srdcem by se neměli ve výše zmiňované době příliš rozčilovat.

Únor může přinést potřebu změny, něčeho nového, novou naději, uvolnění napětí. Pro některé hektičtější pracovní tempo, pro některé naopak náhlé zastavení. Můžeme se tak trochu prát s každodenním fungováním. V půlce února počítejte s větší nervozitou a napětím. Cestování mohou provázet rizika.

V březnu si trošku oddychneme, uvolníme, nicméně riziko přenosu infekčních chorob může být v této době vyšší, takže všeho s mírou. Druhá polovina března ukazuje možnost zásadní systémové změny, jež pomůže mnoha odvětvím. Citlivější jedinci mohou v druhé polovině března prožívat silné duchovní energie a vize. Otevřená je cesta do oblasti umění a konstelace přejí internetu. Opět může prožívat jednu z těch pozitivnějších společenských vln, na jejímž konci může opět růst riziko nákazy, zejména na přelomu března a dubna 2021. Buďme proto opatrní při cestování a společenských aktivitách.

Následky se mohou projevit spíše v druhé polovině dubna, kde lze očekávat opět důrazná vládní omezení, jež nás už ale tolik nemusí omezovat jako na přelomu roku 2020/2021. Jaro, sluníčko, delší den přeci jen poskytují více možností. Duben tedy celkově přeje cestování a otevírá možnost mezinárodní spolupráce. Okolo 20.4. a 27.4. 2021 je opět větší riziko nečekaných a nepříjemných událostí, není vyloučeno řádění přírodních živlů – zemětřesení, nejsou vyloučeny protesty a demonstrace.

Květen přeje velkým finančním transakcím a investicím, a také mezinárodnímu obchodu. Mohou vznikat nebo se rozbíhat strategické projekty v souvislosti s přírodními surovinami. Nicméně mohu být do velké míry rizikové. Vhodné mohou být investice do internetových služeb nebo alternativních zdrojů. Konec května a začátek června přeje lásce a rodinným událostem, ale ruku v ruce je toto období opět rizikovější pro přenos infekčních onemocnění až do poloviny června, opět v souvislosti s cestováním. Je proto dobré volit kompromis. Konec června je konstruktivní a pracovní, je dobrý pro plány a vize, pro rodinná setkávání. Ovšem na samém konci června (zejména okolo 27.6.) může přijít opět ona napěťová vlna protestů, i přírodní živly se mohou opět ozvat. Proto opatrněji při práci s ohněm a při jízdě „nohu z plynu“.

V červenci si pravděpodobně neoddychneme, jeví se napěťovější než červen. Rádi bychom se bavili a bavit se pravděpodobně budeme, ve vzduchu je vášeň a jiskření, ale může nás něco zastavit, zejména okolo 4. a 11.7. V té době raději nevyrážejte na „lov“ a nepodnikejte náročnější akce, počkejte, až se situace uklidní. Povede vás intuice. Polovina července opět přeje duchovnímu naladění, otevření se nějakému nasměrování a filosofii. Podporuje obětavost a otevřené srdci. Budeme se umět dohodnout.

Ke konci července a počátkem srpna však očekávejte spíše komplikace, omezení či náhlé zvraty způsobené napětím a touze zbořit omezení, osvobodit se. Jedná se o jedny z velmi náročných chvil tohoto roku. Pomůže odvaha ke změnám. Druhé dvě třetiny srpna se ukazují jako pozitivní a konstruktivní období, kdy můžeme vidět výsledky své práce, kdy procesy konečně alespoň trochu poběží, jak mají, kdy si chvíli oddychneme.

I září se nese v pracovních a produktivním duchu, pouze na samém začátku září je opět zvýšené riziko infekčních onemocnění. Důsledky se mohou projevit až v druhé polovině září a počátkem října určitými nařízeními, jež ale můžeme zvládnout a nemusí se tolik projevit jako loňský rok.

Říjen přeje společenským akcím, mezinárodním dohodám, jež s sebou ale mohou přinést zásadní nevratné kroky. Ovšem v druhé polovině října nejsou opět vyloučeny nějaká vládní nařízení a dohled strážců zákona. Příznivé okolnosti mohu přinést kompromis.

V první polovině listopadu se může opět o něco přitížit v mnoha oblastech. Můžeme opět pociťovat omezení a můžeme mít větší chuť se bouřit a protestovat. Zvládnout to mohou lépe ti, co si udrží nadhled, víru a naději, ale také ti, kdo budou umět situaci vyhodnotit reálně. Napěťové konstelace se ukazují okolo 10. 11. Zvyšují riziko výbuchů či aktivitu přírodních živlů a také riziko protestů ve společnosti. Druhá polovina listopadu a začátek prosince se jeví jako období pozitivních změn, naplnění vizí a možnosti začít mít aktuální situaci alespoň trošku pod kontrolou, možná i prostřednictvím strategie očkování, čas ukáže.

4.12 nepodléhejme iluzím a zdánlivým domněnkám, náročný den, novoluní ve Střelci. Polovina prosince se ukazuje jako rizikovější z hlediska nákazy. Druhá polovina prosince se nejeví tak náročná jako loňský rok, nicméně také nemusí být jednoduchá. Opatrněji koncem roku při riskantních aktivitách.

Rok 2021 a jednotlivá znamení

Nejvíce změn a náročných chvil mohou zažít Býci, Lvi, Štíři a Vodnáři narození zejména v první třetině znamení nebo ti, jež mají v této oblasti významné planety či body v horoskopu. Něco vás může zaskočit, zastavit, nebo překvapit či osvobodit. Může vás rozčilovat, že vás něco vykolejí z rytmu, že nemáte situaci pod kontrolou a pevně v rukou. Každopádně je to výzva ke kompromisům, k respektu nějakých pravidel, ale zároveň k otevření se pokroku.

Oddechnou si zejména Berani, Raci, Váhy a Kozorohové, pouze s výjimkou některých jedinců narozených na samém konci znamení nebo těch, jež mají opět v těchto místech významné planety nebo body horoskopu.

Podpora, rozvoj i stabilita je nachystána pro nejednoho jedince narozeného ve znamení Blíženců, Raka, Vah i Vodnáře a Ryb. Ovšem někteří Vodnáři mohou pociťovat vyčerpanost, je dobré zvolnit a dělat jen to důležité.

Blíženci, Panny, Střelci a Ryby narozené okolo 10.-12. v měsíci mohou být citlivější jak na ovlivňování druhými, tak i z hlediska infekcí. Platí důvěřuj, ale prověřuj a vyhýbej se rizikovým místům. Nepodléhejte iluzím a klamu, počkejte, až uvidíte situaci reálně. Vyhněte se rizikovým spekulacím. Naopak duchovně založení jedinci narození v těchto obdobích mohou objevit víru, klid v duši, duchovní naplňující směr či tvůrčí inspiraci.

Přeji hodně štěstí v tomto roce, ať máte kolem sebe alespoň jednoho anděla strážného, o kterého se můžete opřít. Nejste na to sami!