Dnes je velmi podpořena bystrá mysl, intelekt, jednání, komunikace, vyřizování, plánování. Merkur v Blížencích si podává ruku s Lunou v Blížencích, tj. mysl i city budou v jednotě. Budeme jednat podle toho, jak cítíme a vnímáme. Zpoza Vodnáře na Lunu a Merkur příjemným pozitivním aspektem dohlíží „moudrý“ Saturn, jež usměrňuje a uzemňuje „povrchní“ myšlení Blíženců. Ti by nejraději rychle „prodali, jak nakoupili“ a frčeli dál. Do hloubky by se danou informací již nezabývali. Jenže Saturn jim to tak trochu nedovolí. Dává všemu patřičný rámec, váhu, logiku a řád. Podporuje reálný konkrétní výsledek.

Dnes máme šanci domluvit se racionální cestou. Stručně a jasně můžeme říci, co potřebujeme. A ještě u toho můžeme působit, že víme o čem mluvíme! A dokonce můžeme být i pochopeni, no „nekupte to“! 😀

Samozřejmě nemusí to platit pro všechna znamení. Obtížněji se můžeme domluvit s některými jedinci ve znamení Panny, Střelce nebo Ryb, naopak vzdušná znamení – Blíženec, Váhy a Vodnář, nebo jedinci, jež mají v daných znameních planety, zejména Merkur, Jupiter, Venuši či Lunu, si to mohou doslova užívat.

Den je vhodný pro dlouhodobější plánování práce, aktivit, cest, úkonů, pro smlouvy a dohody, pro údržbu techniky či motorových vozidel, nebo prostě všeho, co má kola a na čem jste schopni jet. Obchod a doručování může také frčet v zaběhaných kolejích.

Může být snadné si dnes uvědomit a naplánovat konkrétní kroky v prostoru i čase pro dosažení dlouhodobého cíle. Cesta se nyní může zdát jasná, za podmínky, že víte, po které cestě chcete kráčet. 🙂

Jitka Pešková