20. týden 2021 – týden plný energie, přílišného optimismu, ale i zmatků!

Počátkem týdne můžeme zaznamenat nárůst energie, chuť zažít něco nového, příliv sil, potřebu se realizovat. Zásadní rozhodnutí. Slunce z Býka vytváří trigon na Pluto v Kozorohu. Jedinci narození na samém konci zemských znamení (Býk, Panna, Kozoroh) si mohou být jistější, lépe se prosazovat, i něco důležitého začít nebo rozhodnout, co jim přinese určitý vliv.

V úterý se připravte na emocionální napětí, nečekané zvraty, věci nemusí běžet, jak by měly. Ještě stále téma svoboda versus omezení. V globálním měřítku to může znamenat protesty či demonstrace.

Od poloviny týdne a zejména pak ve čtvrtek 20.5. dochází k řadě změn najednou. Jednak Slunce z klidnějšího znamení Býka přechází do znamení Blíženců. Těžkopádnost a zištnost přechází do větší lehkosti bytí. Problémy se mohou zdát o něco menší. Vše poběží ještě rychleji než nyní, byt máme v Blížencích už Merkur a Venuši. Můžeme být otevřenější, komunikativnější, snadněji se přizpůsobovat.

Nicméně protože se do hry zapojí i neharmonické propojení Merkura v Blížencích s Neptunem v Rybách a bude úřadovat až do samého konce týdne. Můžeme často rozhodovat až příliš lehkovážně. Slíbit, co nezvládneme splnit. Mohou se objevit nepodložené zprávy, lži. Snadněji se dáme oklamat nebo podvést, nebo k něčemu nesmyslnému přesvědčit. Může zlobit technika ve smyslu nepochopitelného fungování. Můžeme být nesoustředění. Mohou se objevit iracionální obavy či úzkosti. Nádech, výdech, stop technika. Prověřujte informace a držte se faktů. Dále je i mírně zvýšené riziko onemocnění cest dýchacích.

A aby toho nebylo málo, od čtvrtka vstoupí Slunce do kvadrátu s Jupiterem a Lunou. Takže v batůžku nesoustředěnosti si můžeme nést ještě kapku lenosti, chuti si užívat, smělé plánovat. Můžeme být přehnaně optimističtí, zejména co se týče plánů na cestování a setkávání. Nemusíme si být zdravě vědomi míry rizika našich aktivit. Můžeme více utrácet, být velkorysejší, nebo si dopřávat apod. Jenže čeho je moc, toho je příliš.

Vše může vykompenzovávat v polovině týdne trigon Venuše z Blíženců na Saturn ve Vodnáři. Můžeme si uvědomovat, co má pro nás hodnotu. Zejména jakých přátelství si ceníme. Alespoň trochu budeme odpovědní vůči druhým. Je to dobrá doba pro nákup něčeho, co nám udělá radost a co má trvalou hodnotu.

Ale přátelé po dlouhých týdnech omezení, proč nebýt chvíli „naivní“ a nechat věci prostě „být“. Jen si u toho hlídejte, kde jste co nechali. Takové nezamčené kolo vedle předzahrádky restaurace a bujaré setkání s přáteli nemusí být úplně ideální kombinace. 🙂

Jitka Pešková