22. týden – 31.5. – 6.6. 2021

Týden plný protikladů. Záleží na tom, jak jste založení.

Každopádně téma, která se táhne celým týdnem, je nesoustředěnost (retrográdní Merkur kvadrát Neptun). Mnoho věcí nás může rozptylovat a odvádět naši pozornost. Můžeme být zasnění a zapomnětliví. Snadněji můžeme „naletět“ nebo být oklamáni. O něco obtížněji můžeme vyřizovat nejrůznější schůzky, zprávy, emaily, celkově komunikace nemusí být vždy zcela jasná (Neptun). Pokud si budete nejisti, raději si ověřte, zda jste byli správně pochopeni, nebo zda druzí správně pochopili Vaše sdělení. Pracujte s fakty. Celý týden není úplně vhodné pořizovat věci dlouhodobé spotřeby, zejména elektroniku, může se na nich časem objevit skrytá vada. Napěťová konstelace bude nejsilněji působit zejména ve středu.

Retrográdní (jakoby zdánlivě ve zpětném chodu) Merkur některé z nás může vracet k nedořešeným či odloženým věcem. Což není špatné, jen možná za pár dní se nám bude zdát situace přehlednější. Nicméně malinko může zlobit i technika. Aktualizace firewallu určitě nezaškodí.

Ale abychom byli i pozitivní. A hned několikrát.

Na své si přijdou romanticky založené duše. Pro ně je připravena porce splněných přání, harmonických zážitků s rodinou, nejlépe u dobrého jídla nebo na příjemné procházce v přírodě (Venuše trigon Jupiter). Zamilovat se či prožívat romantické chvíle mohou zejména Raci, Štíří a Ryby narozené na samém počátku znamení.

Tato harmonická kombinace dvou „dobrodějů“ – Venuše a Jupitera, přeje oslavám, přátelským setkáváním, citovému pochopení, a také dobrému jídlu a péči o rodinu.

Venuše vstoupí ve středu z upovídaného znamení Blíženců do citlivého znamení Raka. Můžeme mít tendence hledat pochopení a oporu u nejbližších, u rodiny.

Kreativním jedincům může múza vnuknout nejednu inspiraci. Fantazie poběží na plné obrátky.

Úzkostnější jedinci si mohou najít nějakou relaxační techniku, aby zastavili případně proud fantazie a domněnek, jinak jim s toho může „prasknout“ hlava.

Ovšem pozor. Tento týden nezapomněl ani na výbušné povahy. Zejména v druhé polovině týdne se ocitá v opozici akční Mars s mocenským Plutem. Takže sáhnete-li někomu na jeho „citlivý zoubek“, může prskat. Samozřejmě v tom lepším případě. Horší si raději domyslete.

V obecné rovině nejsou vyloučeny střety s policií, násilí, protesty apod. Je tedy dobré neprovokovat zejména animálně založené jedince.

Nervozita, spojená s tímto aspektem, může přinést i větší riziko poranění. Mars v Raku může aktivně pomáhat ve zvelebování svého domova či kohokoli jiného z rodiny. Narazí-li na poučování a manipulaci, ozve se a se zlou se potážete.

Nad touto celou pestrou mozaikou vlivů tento týden naštěstí dohlíží Slunce v harmonické vazbě na Saturn. Přesný aspekt nastává v pátek. Pomůže najít to správné řešení situace díky zpomalování, zklidnění a pragmatismu. Bude ovšem třeba, abychom dodržovali určitá pravidla a šli situaci naproti. Bez naší aktivity se nebude dít nic světoborného.Aspekt se hodí se pro dlouhodobé plánování a vize.

Tento týden je tedy nastolena určitá rovnováha a přeji vám, ať z ní dokážete čerpat to nejlepší! Se sluníčkem v zádech to půjde určitě snadněji!

Jitka Pešková