Přátelé, je to opravdu neuvěřitelné a úctyhodné, dožít se 100 let a ještě v takové fyzické i mentální kondici! Srdečně blahopřeji!

Pan Zikmund je majitelem výjimečného horoskopu. Touhu cestovat do dálek a objevovat nové kultury reprezentuje silně obsazené znamení Vodnáře (Slunce, Uran a Merkur). Díku Uranu u Slunce, navíc v jeho domovském znamení Vodnáře, dokázal plánovat se svým kolegou ojedinělé cesty do exotických zemí, jež pro mnohé v tehdejší době byly naprosto tabu. Vzpomeňme návštěvu lovců lebek, nebo noc na vrcholku Cheopsovy pyramidy či dobroduržná cesta na Kilimanžáro, desítky navšívených zemí světa. Je to touha jít svou cestou, naprosto odlišnou než po které jdou všichni ostatní, ukázat něco nového, vzrušujícího, nevšedního. Je to tolerance k cizím národnostem, kosmopolitní přístup. Je to touha po svobodě, volnosti. Touha jít si za svým snem.

Miroslav Zikmund – horoskop narození 14. 2. 1919 v Plzni – bez hodiny narození

Jste-li majitelem/lkou spojení Slunce a Uranu, nebo máte-li silně zastoupené znamení Vodnáře či 9 dům, popř 3 dům v horoskopu, víte, o čem hovořím. Také můžete mít toulavé boty a jste kdekoli doma. Mám mnoho kamarádů a klientů, pro které není problém odcestovat prakticky kamkoli. A co myslíte, v jakém jsou znamení? … no samozřejmě nejvíce Vodnáři.

Nicméně přeci jen je k tomu potřeba ještě něco. Panu Zikmundovi se podařilo své sny uskutečnit, protože je nesmírně houževnatý (Jupiter konjunkce Pluto), inteligentní, umí dobře používat techniku, má racionální a logické myšlení, zajímá se o dění kolem sebe (Merkur ve Vodnáři). A především nepodceňoval přípravy na své cesty (Slunce opozice Saturn). Byl si vědom možných rizik, takže věci nebere na lehkou váhu. Má své zásady a charakter (Saturn ve Lvu), je to člověk, na kterého je spolehnutí. V neposlední řadě díky opozici Saturnu na Slunce dokázal neúnavně pracovat a pečlivě se připravovat.

No a co mu ještě pomohlo uskutečnit své sny? Samozřejmě trocha toho štěstí. (Jupiter ve volné vazbě na Uran a Slunce). A přesně kombinace Uranu a Jupitera byla vždy spouštěčem událostí v jeho životě. Na jeho první výpravě v roce 1947 Uran tvořil harmonický aspekt na jeho Merkur (cesta) v horoskopu narození, a podpořil možnost nevšední cesty. Na cestách tvořil Uran harmonický aspekt na Slunce a Uran v horoskopu narození. Prožíval tedy vzrušující okamžiky a vstoupil do míst, kam před ním ještě nikdo jiný nevstoupil. Při jeho návratu v roce 1950 mu přecházel Jupiter přes Slunce. Slavil tedy spolu panem Hanzelkou obrovský úspěch, těšil se velké oblibě a popularitě. Byl to jeden z jeho životních vrcholů.
A rovněž už loni vyzdvihl Uran jeho výjimečnost aktuálním harmonickým aspektem na nativní Uran a Slunce.

Miroslav Zikmund – horoskop narození 14. 2. 1919 v Plzni – bez hodiny narození

Všimněte si silných opozic v jeho horoskopu mezi znamením Vodnáře a Lva. Znamená to celoživotní hledání kompromisu mezi tradicemi (Saturn) a „novým světem“ (Uran). V podstatě ho tato vnitřní neustálá tenze žene vpřed. A paradoxně jej může udržovat v mentální kondici. A kde je mentální kondice, i organismus může stárnout pomaleji. Díky obsazení Vodnáře používal racionální myšlení a nadhled a dokázal své emoce ovládat (Luna konjunkce Saturn), takže si šetřil svůj organismus, učil se zkušenostmi. Jak jsem již zmínila, pan Zikmund má charakter a dodržuje své zásady (Saturn ve Lvu). Je „rovný“ i sám k sobě, na jic si nehraje. Bere věci tak, jak jsou. To je důvod, který udržuje jeho vnitřní stabilitu a může z velké míry také přispívat k dlouhověkosti.

Opozice Lva a Vodnáře mohla způsobovat i to, že jeho život mohl být jako „ na houpačce“, ovšem s poměrně dlouhými pauzami mezi změnami. Nebyl tedy pro něj problém být několik let na cestách v odloučení od rodiny a pak se k ní zase vrátit. V roce 1969 mu bylo znemožněno publikovat až do roku 1989 (Jupiter konjunkce Pluto – mocenský a politický tlak). Opět velký zvrat.

Takže přátelé smekám před osobností pana Zikmunda a přeji mu ještě mnoho krásných chvil na tomto světe. A my se budeme inspirovat, jakže se dožít sta let! 🙂

 

Foto: zdroj: Kateřina Sulovská Wikipedia