Ano, doslova, na řadu hodin, na 99 km D1 se stálo i celou noc, 30 aut, z toho několik kamionů. Další hromadné nehody kamiónů, dodávek i osobních aut na dalších silnicích a dálnicích. Celkem bylo evidováno na území ČR tento den přes 500 dopravních nehod, z toho přes 100 se zraněními, několika vážnými.

Nasněžilo 10 cm a nás to, jako obvykle v zimě, překvapilo. Kde bychom to v horoskopu našli?

Horoskop odpoledních hodin 16.1. 2018

 

Dopravu obecně reprezentuje Merkur. Včera byl zastavujících a blokujících konstelacích. Nyní máme navíc silně obsazené znamení Kozoroha. A to, jak známo, je velmi statické znamení. Takže samo o sobě také vše zpomaluje, zastavuje procesy.

A když mrknete na to, kde zrovna byl Merkur v době dopravní kalamity, kde jinde než v Kozorohu v těsné konjunkci s Černou Lunou, která závažnost situace umocňuje, a v blízkém objetí Saturnu.

A Saturn, jak známo, rovněž zpomaluje a zastavuje, dělá překážky v dopravě. Takže podtrženo a sečteno tvrdý náraz do pevných překážek většího rázu.
Větší rozsah potvrzuje konjunkce Luna Pluto, jak jinak opět v Kozorohu. Ta je rovněž signifikantní v případech větších náročných událostí a větších rizik hromadných neštěstí. A musíme bohužel připočíst i silně obsazené „destrukční“ znamení Štíra (Mars a Jupiter), když už, tak pořádně! Nicméně možná díky aspoň sextilu Jupitera na Lunu se nemusí jednat o úplně smrtelná zranění, naopak „štestí v neštěstí“. A v neposlední řadě Slunce bylo před dvěma dny v přesném kvadrátu na Uran, a tato vazba je stále ještě cítit – takže lze očekávat něco „nečekaného“, náhlého.

A co si z toho máme vzít my sami? Když máme fungovat pomaleji, fungujme pomaleji. Nesnažme se dělat nic „na sílu“, zítra je taky den, je-li to samozřejmě možné naplánovat. Jinak nás ta „síla“ zastaví opravdu „natvrdo“ jako dopravu na dálnicích a silnicích. Takto silně obsazené znamení Kozoroha symbolizuje to, abychom dělali jen věci, které jsou nutné, pomalu, systematicky a opatrně. Radovat se a bláznit můžeme na jaře :-). Nyní nohu z plynu a úsporný režim, ještě aspoň pár dní, dokud si nevydechneme u příjemnějších energií znamení Vodnáře.

Příjemný a ještě trochu uondaný den!

JP

Obrázky: zdroj ČT