36. týden, 7. – 12. září 2021

Milí přátelé,

Slunce stále putuje spolu s Marsem znamením Panny. Takže na prvním místě je práce, úklid, vyřešení praktických věcí. Drobnými krůčky, ale neustále vpřed k vytyčenému cíli. Byť někdy i s mírnou nervozitou.

Tento týden patří k jedněm z velmi produktivních a konstruktivních týdnů v roce. Je to vhodná doba pro začátek používání něčeho praktického, co potřebujete neustále a co vám ulehčí život. V úterý proběhlo novoluní v Panně, které to podporuje. A nejen to. Je to vhodná doba začít o sebe a své zdraví pečovat. Přidat nastálo do každodenního rytmu nějaký prvek, třeba ranní rozcvičku, či večerní procházku, nebo nějaký ten vitamín, který se v zimě bude určitě hodit. Anebo rovnou změnit jídelníček. Slunce v Panně je harmonicky propojeno u Uranem v Býku, takže otevřenost novému a chuť něco radikálně změnit vám nemusí chybět. A ještě u toho můžete objevit spoustu nových chutí a gurmánských zážitků. Tyto konstelace vás mohou přesvědčit, že to jde i jinak.

Prostě nebojte to odstartovat naplno!!!

Tento týden velmi podporuje také pracovitost a výkon. Mars v Panně je harmonicky propojen s Plutem v Kozorohu. Takže houževnatost vám určitě chybět nebude, půjdete-li za správným cílem. Vaše aktivity mohou mít velmi reálné výsledky. Nyní je správná doba pro realizaci. Mysl je bystrá, energie od sluníčka je v přírodě ještě dost. Takže směle do toho. Přelom října a listopadu už nemusí být tak růžový.

I Merkur ve Vahách byl nějakou dobu harmonicky propojen se Saturnem ve Vodnáři. Nyní z této vazby vybíhá, ale stále jej ještě můžete cítit. Konstruktivní a diplomatické jednání s chutí se domluvit i na dlouhodobém řešení.

Aktuální konstelace přejí zejména jedincům narozeným ve znamení Panny, Býka či Kozoroha. Mohou začít něco většího. Ovšem pokud nemají nějaké důležité planety či body horoskopu ve Lvu , Štíru, Býku a Vodnáři, které zrovna blokuje Saturn nebo boří Uran. Pak je výsledek velmi nejistý.

Venuše vstoupí v pátek z pohodových a přátelských Vah do znamení Štíra. Na intenzitě mohou nabýt zejména vztahy milostné. Můžete více prožívat radost, smyslnost, sexualitu. Mnohým to může pomoci vyjádřit, co doopravdy cítí, co je uvnitř.

Středa i čtvrtek podporují vyjednávání i zásadní změně zejména praktických věcí. Zdánlivě ukončené a beznadějné situace mohu najít nové konstruktivní řešení. Nevzdávejte se! Udělejte vstřícný krok a hledejte vyvážené řešení pro obě strany. Určitě uspějete!

Pátek a sobota může být sice malinko emocionálnější, nicméně přeje příjemným setkáním, akcím venku, oslavám, užívání si života všemi smysly. Mohou přijít nečekané organizační změny, ale kdo je přizpůsobivý, ani je nezaznamená.

Určitě využijte příležitostí, které se vám nyní nabídnou. Počátek příštího týdne může být více chaotičtější, únavnější. Je i zvýšené riziko infekčních onemocnění (Slunce nabíhá do opozice na Neptun).

Takže buďte v přítomnosti tohoto týdne. Nezapomeňte přibalit i nadhled, který mnohým Pannám chybí. Nenechte si zábavu ničím zkazit! Ovšem samozřejmě až po práci, jak káže znamení Panny :D.

Jitka Pešková