Co všechno může způsobovat aktuální konstelace Merkuru v neharmonii (kvadrát) na Neptun?

Třeba to, že uděláte jeden drobný úkon, který děláte běžně a rutinně a skoro ho vlastně nevnímáte, úplně jinak a je na světě spousta nepříjemností.

Nebo se špatně podíváte do kalendáře a přijdete na schůzku v jiný čas či dokonce den. Nebo vaše technika bude stávkovat. Nebo prostě uložíte soubor jako obvykle a už ho nemůžete najít. A spousta spousta malých „divností“ a zmatků způsobených nesoustředěností. V krajním případě tak trochu syndrom „roztržitého profesora“ nebo chcete-li s nadsázkou Peirre Richard ve filmu „Velký blondýn s černou botou“ .

Někdy to tak prostě je. S chápajícím úsměvem na tváři se v této chvíli usmějte i sami na sebe, vraťte se znovu k dané věci a zkuste znovu, pomalu či jinak. Nebo chvíli počkejte, řešení se najde.

Obtížněji můžeme rozpoznávat i lež. Snadněji uvěříme tomu, čemu bysme věřit chtěli. Můžeme být nesoustředění, roztržití, dělat více chyb než obvykle, přeskakovat z jedné věci na drouhou a žádnou nedělat pořádně. Nebo dělat více věcí najednou se stejným efektem. Dokonce můžeem více zapomínat. „Kam že jsem to dal(a)? Teď jsem to měl(a) v ruce!“ Nebojte, není to napořád.

Z nejhoršího budeme venku za týden tj. okolo 20. listopadu, ale co mají říkat ti, co mají tuto „vychytávku“ ve svém horoskopu narození? Naučili se s ní žít. Pokud to jde jen do roztomilostí, představivosti, fantazie či umělecké tvorby, v pořádku. Může to však v horších případech sklouznout k nespolehlivosti, ke lhaní, podvodům či psychické labilitě. (Záleží samozřejmě na znameních a domech v horoskopu).

Jedním takovým majitelem „zvládnutého“ kvadrátu Merkur-Neptun je např. tanečník a herec Jan Révai.

Jan Révai – bez hodiny narození

V 16 letech si u něj sice vybral svou daň. Ocitl uprostřed party, která vykradla benzínku, a on se dostal až do vězení. (tranzitující Pluto v kvadrátu na Slunce a v opozici na Mars – střet se zákonem).

Jan Révai – tranzity v 16 letech

Vhledem k dalšímu horoskopu se přes to dostal a funguje v byznysu velmi dobře. Naopak může vazbu Merkur – Neptun využít v umění. Díky konjunkci Slunce Jupiter měl ve svém životě „štěstí na lidi“, jak sám říká. Mimochodem díky této vazbě Slunce konjunkce Jupiter ve Vodnáři má i neposedného cestovatelského ducha. Přitahují ho nevšední dobrodružství, (vazba Slunce Jupiter je harmonicky osvětlována Uranem a Lunou), takže jede i do míst, kam by se mnozí nevypravili. Viz. cestovatelský seriál „Los Vagabundos“.