Něco málo na tom bude. Sledujme planetu Mars. Mars v horoskopu přestavuje naši aktivitu, energii a především schopnost se bránit. Ukazuje i jakým způsobem se bráníme, zda útokem, útěkem či ustrnutím apod.

Hynek Čermák – horoskop narození bez hodiny

V horoskopu Hynka Čermáka najdeme Mars ve znamení Kozoroha. V době Kozoroha je zima, energie málo, a tak lidé s takto postaveným Marsem nijak nehýří energií, ale vynakládají ji účelně. Jsou vytrvalí, mají rádi disciplínu. Vyhovuje jim pravidelnost, tréning. V tomto až taková tvrdost není, spíše preciznost, stabilita a hlavně vytrvalost, schopnost odolávat náročným podmínkám. Lidé si jdou pomalu ke svému cíli. Potřebují neustále něco dělat. Jsou výkonní, ale nikoho nenapadají. Tvrdě se sice brání, ale jen jsou-li k tomu vyprovokování. To o sobě konec konců Hynek i tvrdí. A zejména jedná-li se o nějakou nespravedlnost. Pak to může skutečně skoro až přehnat.

Takže jak to tedy je? Sledujme i vazby na Mars. Mars v Kozorohu je v jeho horoskopu neharmonicky aspektován Plutem ze znamení Vah (spravedlnost). Takže vytrvalost a disciplína se může proměnit na tvrdost až neústupnost a schopnost čelit násilí nebo bránit spravedlnost. Hynek tedy může skutečně vydržet více než je obvyklé. A svým způsobem potřebuje i výzvy a dokázat si svou mužnost tím, kolik vydrží. Dříve založil spolu s kolegou ochranku a dělal bodyguarda, což ovšem povaze svobodomyslného a přátelského Vodnáře s citlivou a křehkou duší (Luna v Raku) nemuselo úplně 100% sedět. Jenomže právě proto možná potřeboval něco podobného, aby možná podvědomě vyvážil svou citlivost, aby se popral se životem. Tato energie k němu patří, je to součást jeho osobnosti. Bude se tedy umět věcem postavit. Nebude si na nic hrát. Dlouho může čelit náročné situaci (Mars kvadrát Pluto) a může mu chvíli trvat, než si srovná myšlenky (Merkur v Rybách kvadrát Neptun), ale rozhodně mu pak odvaha chybět nebude. Změny pak provede elegantně, rychle a radikálně (Slunce v harmonii na Uran). Jak jsme ostatně byli svědky v případě změny partnerky v roce 2017.

Většinou je dobré tuto energii nějakým způsobem prožívat. Doporučuje se například sport, aby člověk „upustil“ páru.

Tuto vazbu najdeme velmi často u lidí, kteří se nějakým způsobem setkávají v životě s „bojem“ až násilím v pasivní či aktivní formě, kriminalisté či zločinci, nebo sportovci – box apod.

Protože je nyní Hynek profesí herec, je obsazován do rolí, které mu skutečně charakterově sedí a jež tuto problematiku představují. V seriálu RAPL hraje roli vyšetřovatele, který navenek působí tvrdě, sjedná si rychle pořádek, je autorita, ale je vnitřně citlivý a empatický.

Bingo! To je v podstatě ten nejelegantnější způsob, jak prožívat tuto část své osobnosti.

Takže neděste se, pokud najdete podobný aspekt ve svém horoskopu. Určitě z vás hned nebudou kriminálníci. Nicméně měly byste si dávat pozor, aby vás někdo nechtěl využívat nebo vás někdo nepodvedl a vy jste se naopak nestali obětí nějakého trestného činu. Ovšem vždy záleží na celém horoskopu. Možná se jen setkáte v nějaké podobě s tématem manipulace. Nebo se to možná bude projevovat jen tak, že budete houževnatí a silou vůle budete chtít zvládat všechny situace. Můžete se tak dostat ke svým hranicím nebo až za ně. Zde by měla zafungovat nějaká vnitřní kontrolka, minimálně po první zkušenosti. Poslouchejte ji, jakmile bude blikat!!!!