Aneb jako v pohádkovém seriálu Arabela?, ovšem z pohledu astrologie mohlo být pomyslným zvonečkem právě Pluto. Planetka sice velmi malá, ale působící dlouho na jedno místo, takže změny přicházejí opravdu zásadní a v případě veřejně známých osobností opravdu viditelné.

Zdeněk Polreich (10. 4. 1957). Hvězda kulinářské říše. Téměř desetileté působení v nejrůznějších televizních pořadech o vaření.

Zdeněk Polreich – horoskop narození (bez hodiny)

Je narozen ve znamení Berana a se silně obsazenými ohnivými, tedy akčními znameními Lva a Střelce. Je neustále „v akci“, potřebuje „něco“ dělat. Poměrně hodně je podpořena „práce rukou“ (Mars v Blížencích).

Filosofii jeho práci a jeho pokrmům dodává Saturn ve Střelci v harmonii na Slunce. I díky němu je přesvědčivý a je autorita a znalec ve svém oboru.

Přichází s něčím novým, posunul pohled na gastronomii. Sám má radost z toho, jak se menu v restauracích a jak je to přijímáno veřejností.

Umí si věci spočítat (Merkur v Býku). Ovšem pro jadrné slovo nejde daleko (Mars v Blížencích v opozici na Saturn).

Obsazené znamení Lva (Pluto, Uran a pravděpodobně i Luna) jej mohlo dostat do televizních show a stal se veřejně známým. Velkou roli samozřejmě může hrát i přesná hodina narození.

Podmaní si vás svým vystupováním a přesvědčí, že si jdete hned něco dobrého koupit a máte chuť si pokrm připravit (Pluto v blízkosti Luny s největší pravděpodobností také ve Lvu).

Stejné Pluto jej motivuje k tvořivosti, ale také určitým projevům ega, jež jsme mohli vidět např. v pořadech „Ano, šéfe!“

Má rád obdiv a pochvalu (Venuše u Slunce) a rád je v něčem první (Slunce v Beranu). Například přichází s projektem mobilní restaurace, s vysoce sofistikovaným kamionem s výbavou připomínající luxusní restauraci. Přijede s dokonalým (Lev) cateringem kamkoli, aby pro vás vytvořil nezapomenutelný gastronomický zážitek v prostředí okolní scenérie.

Zdeněk Polreich – rok 2009 orientačně

Jeho působení v TV začalo v roce 2009. Malinko před se ocitlo Pluto v trigonu na jeho nativní Pluto a pár let před tím i na Slunce. Jeho osobnost začala růst. Pokud je Luna někde v blízkosti Pluta, získal i „moc“ ovlivňovat širokou veřejnost. Nečekanou příležitost mohl přinést i tehdy tranzitující Uran v opozici na nativní Jupiter.

Jenže tento rok 2018 zazvonil zvoneček …

Zdeněk Polreich- rok 2018 orientačně

… a pohádky je konec. (Pluto vytvořilo kvadrát na Slunce). Jedna krásná etapa života prostě končí. Pluto dává i bere. Zásadním způsobem mění naši osobnost. Buďto změnu pociťujeme vědomě a uděláme patřičné kroky a změny. Máme vyhráno a nic až zas tak komplikovaného nás v životě nečeká. Anebo nemáme odvahu změny přijmout a udělat, nicméně okolnosti nás k tomu mohou doslova „donutit“, takže pak mohou přijít opravdu těžké chvilky zásadním způsobem měnící náš život. Zdeněk má Pluto zapojené v nativitě (horoskopu narození) příjemným způsobem, navíc je Beran, takže má odvahu a schopnost změnu udělat sám.

Pluto vytvořilo současně i kvadrát na Venuši. Současná práce ho přestala bavit a hledá něco jiného, co by ho bavit začalo.

Rovněž tranzitující Uran ve vazbách pomohl rychlé změně a tranzitující Neptun v neharmonii na Mars mohl rovněž ztlumit jeho aktivitu, energii a ubrat mu na nějakou chvíli sil.

Sám Zdeněk i tom pro iDNES napsal:

Únava materiálu. Myslím, že když člověka moc nebaví, co dělá, je to na práci vidět. A když jsem si začal říkat, že to už nebaví mě, jak by to mohlo bavit někoho dalšího? To byl jeden z hlavních důvodů. Měl jsem pocit, že rozsah, ve kterém jsme to udělali, byl dostatečný. Najednou jsem ztratil chuť lidem zasahovat do života. Zjistil jsem, že jim povídám, jak by měli dělat svou práci, a uvědomil si, že jim do toho mluvit nechci.

Zdeněk Polreich

Zdroj: idnes.cz

Pluto může znamenat zásadní změny typu – změna práce, stěhování, změny v partnerství či změna vaší osobnosti. V roce 2019 se může nejvíce týkat zejména lidí narozených ve znamení Kozoroha mezi 11. až 13. lednem, stejně tak znamení Vah mezi 13. – 14. říjnem, znamení Raka 13-14. červencem a znamení Berana 12.- 13 dubnem.