Vycházím z horoskopu jmenování vlády ze včerejška 13.12. 2017 ve 14 hodin SEČ. Slunce představuje v horoskopu států vždy hlavu státu, čelní představitele státu, vládu, vyšší úředníky, prostě všechny, co se podílejí na řízení státu.

Jmenování vlády Anreje Babiše 13.12. 2017 ve 14 hodin SEČ

 

Vláda jako taková se jeví komunikativní a otevřená (Slunce konjunkce Merkur v trigonu na Uran), má chuť využít moderní technologie (vazba Uranu) a byla by je schopna i zavádět. Informace sděluje tak, že jim lidé rozumí (Merkur konjunkce Venuše). A o to vládě jde. Opřít se o přízeň veřejnosti vzhledem k velmi problematické situaci ve sněmovně. Zde by mohla uspět a získat si na svou stranu velké množství voličů napříč politickým spektrem pro případ předčasných voleb. Využívá dobrého marketingu, komunikuje práci navenek, na což jsme doposud nebyli moc zvyklí. Nicméně přízeň veřejnosti je vrtkavá (Luna opozice Uran).

Silné obsazení znamení Střelce přináší vládě určitý idealismus, taktiku a diplomacii. Spoustu lidí osloví jejich plány a myšlenky, aniž by si ověřili, jak jsou realizovatelné. Silné obsazení snamení Střelce znamená i aktivní zahraniční politiku, která povede k upevnění vztahů a k rozvíjení vzájemného obchodu (Merkur, Venuše). Toto podporuje také velmi Jupiter na descendnetku, který rovněž signifikuje zlepšení vztahů s okolními zeměmi a zlepšení obchodní bilance.

Retrográdní Merkur by mohl ukazovat na problematické vyjednávání o své existenci jako takové. Na to, že se vláda bude muset „vrátit“ k činům z minula (p Babiš) a vyřešit je, jinak jí mohou bránit v plnění svých povinností. Pozitivní stranou mince je, že se může vracet k projektům minulé vlády a řešit je jinak a více do hloubky a systematicky ku prospěchu věci.

Silně obsazený 6 dům potvrzuje pracovitost a akceschopnost vlády.

Další indicie ukazují i na velkou moc ovládat veřejné finance a schopnosti najít zdravý kompromis mezi konzervativním přístupem, vytvářením rezerv, a dobrými investicemi.

Silné obsazení znamení Štíra ukazuje však na zákulisní postupy a taktiky, které navenek nejsou vidět. Na vyšší hru i do budoucna, na pragmatismus (Slunce konjunkce Saturn), kdyby náhodou důvěru nezískala. Tato vláda a především premiér si je velmi dobře vědom, že ji jde o „existenci“ (silně obsazený 8 dům, Slunce v 8 domě, a Slunce konjunkce Saturn). Nemá tedy dostatečnou sílu, Slunce v 8 domě je oslabené a je oslabené i Saturnem. Vláda může pohořet na nerespektování zákonů a postupů. Zde mám na mysli díky premiérovi, pokud by byl vydán k trestnímu stíhání.

Znamení Štíra rezonuje s osobou pana premiéra , má rovněž Lunu a Saturn ve Štíru. Tranzitující Mars ve Štíru je pro něj velmi dobrý, aby mohl ukázat svou aktivitu, pracovitost. Je v tom i velká touha po moci, po vlivu, po prosazení se za každou cenu.

Vláda má však podporu spojenců a může být prosazena díky mocenskému boji a určité vyjednávací taktice (Pluto na MC v sextilu na Jupiter).

V době žádosti o důvěru přechází Slunce přes Pluto, což by odpovídalo velkým zákulisním tlakům a vyjednávání a možnosti se prosadit „na sílu“. Vzhledem ale k původnímu horoskopu by to nemuselo v prvním kole stačit.

Mnoho šancí na získání důvěry v prvním kole tedy sice nemá, jedině postranními vyjednáváními, mocenskými a politickými tlaky (Pluto), nicméně jako taková se jeví poměrně stabilní a silná, zaměřená především na dobrou správu společných financí (8 dům), na což lidé velmi pozitivně reagují. Klidně by mohla funcovat poměrně dlouhou dobu i bez důvěry.

 

Aktuální tranzity v plánovaném datum hlasování o důvěře vůči horoskopu jmenování vlády Andreje Babiše

Úvodní foto: zdroj ČTK